Kezdőoldal » Egészség » Immunrendszer, fertőzések » Mi van akkor, ha egy szúnyog...

Mi van akkor, ha egy szúnyog megcsíp egy AIDS-est, az nem csapja le, aztán megcsíp egy egészséges embert?

Figyelt kérdés
2009. júl. 9. 16:41
 1/5 anonim ***** válasza:
100%
Ha egy vérszívó rovar egyik emberről átszáll a másikra, nem közvetít HIV-vírust. Hogy miért nem? Azon egyszerű oknál fogva, hogy ez a vírus a rovarok szervezetében egy másodpercig sem él meg. Lehetetlen tehát, hogy egy szúnyogtól fertőződjünk meg.
2009. júl. 9. 16:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/5 anonim ***** válasza:
25%

Erre a kérdésre én is szeretnék választ.Az elöttem iróval nem értek egyet.

Story: éppen aktuális:

Tegnap DÉL-ben megcsipett egy rovar a bal csuklómon,de nem vettem észre.

El voltam foglalva,és csak 6-órakor,mikor letusoltam,vettem észre észre,hogy a csipéstöl bedagadt a csuklóm és a piros csík elindult felfelé.Pontosabban már a hónaljamig eljutott,szédültem.

Este bevittem az ügyeletre,ahol azonnal belémvágtam 2 injekciót,mivel vérmérgezést kaptam egy ROVARTÓL!

Mostmár én is szeretném tudni,hogy el lehet-e igy kapni az AIDS-et például? Mert ha nem veszem észre és eléri a szivemet,meg is halhattam volna,pár órán múllott,mit ne mondjak.

Most lábadozok és tünik el a csík,de iszonyat fáj a vénám.

És bezony' egy ártatlannak tünö rovarcsípéstöl!!!

Szóval,ha valaki tudja erre a kérdésre a választ,akkor irjon,mert én is szeretném tudni.

köszi.

2009. júl. 16. 17:30
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/5 anonim ***** válasza:
0%
Úgy tudom, simán meg lehet fertőződni tőle.
2009. júl. 24. 20:38
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/5 anonim ***** válasza:
100%

A rovarcsípés okozta vérmérgezés és az hogy az állatban hogy él meg a vírus meg hogy nem két teljesen különböző téma.

Aztán az is lehet hogy egy tök más bogár csípett meg előtte, ami elindította a folyamatot, csomó mérges bogár van.

Mellesleg egészségügyben dolgozom, van fogalmam róla. Ha nekem nem hiszel, kérdezz meg egy orvost.

Amúgy ez csak egy javaslat, hogy olvassatok utána, mielött itt nagy vitákba bocsátkozok, és ezt nem rosszból írom, de valaki vagy érdemi információt adjon, aminek alapja van, vagy maradjon csöndbe. akárhol utána nézel, akár neten is ott le van írva.

2009. júl. 25. 14:07
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/5 anonim ***** válasza:
75%
17:30-asnak: a piros csík trombózistól indul el (szóval vérrögtől)
2009. júl. 28. 19:05
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!