Kezdőoldal » Egészség » Immunrendszer, fertőzések » Tényleg csak akkor múlik el a...

Tényleg csak akkor múlik el a körömgomba, ha lenő a gombás rész?

Figyelt kérdés
Kezemen lett műkörömtől :( kenem Nailner-rel. Tényleg csak akkor fog elmúlni,hogyha a beteg körömrész teljesen lenő? A körömlemezem felétől van felfele. Mennyi idő ez kb?
2012. júl. 25. 10:57
 1/10 anonim ***** válasza:
ez hülyeség, mert amíg lenő teljesen, az új egészséges rész is fertőződik. keress fel orvost és ad rá normális ecsetelőt. esetleg manikűröshöz is eljárhatnál és ő is segít a kikezelésben
2012. júl. 25. 11:10
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/10 A kérdező kommentje:
műkörmöshöz járok...ő lecsiszolt amennyit letudott. Bőrgyógyász is ilyen szert írna rá,több mint 4 ezer volt,nagyon dícsérik.
2012. júl. 25. 11:17
 3/10 anonim ***** válasza:
100%
teafaolajjal is kenheted kiegészítésképp, az is nagyon hatásos.
2012. júl. 25. 12:28
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/10 anonim ***** válasza:
24%

Először is, nem a műkörömtől lett gombás, mert akkor kb minden műkörmöt viselő nőnek gombás lenne.


Másodsorban pedig kezelni kell. Folyamatosan lerövidíteni, és gombaölő szerrel kenni. az sem mindegy, hogy milyen gomba, mert van olyan szer, ami az egyikre jó, a másikra nem.

és sok idő.

2012. júl. 25. 15:18
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/10 A kérdező kommentje:
Sokan nem tudják de műkörömtől is elgombásodhat,ha nem fertőtlenítenek kellőképpen alá vagy felválik kicsit víz folyik alá, túl sokáig van fent stb. Mostantól csak gél lakkom lesz és műkörmöst is váltottam.Ha nem hiszed nézz utána
2012. júl. 25. 21:56
 6/10 anonim ***** válasza:
73%

"Sokan nem tudják de műkörömtől is elgombásodhat,ha nem fertőtlenítenek kellőképpen alá vagy felválik kicsit víz folyik alá, túl sokáig van fent stb. Mostantól csak gél lakkom lesz és műkörmöst is váltottam.Ha nem hiszed nézz utána"


Ok, akkor még egyszer elmondom, mint oktató, hogy NEM a műkörömtől (és nem a műkörömépítő anyagtól) gombásodik. A rossz felhelyezéstől gombásodhat, de még az sem biztos. sok embernek pl azért gombásodik be, mert hülyére fertőtleníti a kezét, és a már alapból ott tenyésző gomba (mindenkinek ott van) szépen elkezd aktiválódni. Vagy meggyengült immunrendszer esetén. Ugyanis a sok fertőtlenítés megöli a kéz természetes védekező flóráját.

Ha a fertőtlenítés hiányától gombásodna, akkor a körmös összes vendégének a körme gombás lenne, de gondolom, nem az.

Gombás attól még soha senkinek nem lett a körme, hogy sokáig volt fent. Mert akkor mindenkinek gombás lenne, akinek évek óta folyamatosan van. Ha nem értesz hozzá, ne beszélj hülyeségeket, és nézz utána.

2012. júl. 25. 22:02
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/10 A kérdező kommentje:
Aki csinálta azt a műkörmöm ami alatt gombás lett a körmöm,az nem járt tanfolyamra,otthon csinálja... egy szerrel fertőtlenített alá. de tanultam belőle,mostantól csak szakember nyúlhat a körmömhöz
2012. júl. 25. 22:19
 8/10 anonim ***** válasza:
31%
Na, hát akkor ezek szerint hasznos volt, hogy begombásodtál. Mondjuk ha találsz olyan körmöst, aki akár géllakkot is rak a gombás körmödre, na oda se menj! Ugyanis gombás körömre SEMMIT nem szabad tenni! Tehát, a már választott körmös sem lehet a szakmája csúcsán.
2012. júl. 25. 22:24
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/10 A kérdező kommentje:
2 napra tette fel,mert én voltam az esküvőn a koszorúslány, utána azonnal leszedte a gombás körmökről.
2012. júl. 25. 22:30
 10/10 anonim ***** válasza:
100%
A nailner nagyon jó, csak türelem kell hozzá. nekem működött és nem csak lenőtt, hanem meg is gyógyult, persze kellett hozzá 2-3 hónap.
2012. júl. 26. 00:19
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!