Kezdőoldal » Egészség » Immunrendszer, fertőzések » Lehetséges hogy allergiás...

Lehetséges hogy allergiás vagyok az aranyra?

Figyelt kérdés
Pár hete elkezdtem használni egy aranykivonatos arcmaszkot, és csodálkoztam, hogy ahelyett hogy szép lenne a bőröm, csúnyább lett. Ma eszméltem rá, hogy kiskoromban begyulladt fülem az arany fülbevalótól, lehetséges, hogy érzékeny/allergiás vagyok az aranyra?
2012. júl. 26. 19:05
 1/5 anonim ***** válasza:
Nem lehet. Viszont az már lehet, hogy az "arany" nem szín.
2012. júl. 26. 20:19
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/5 A kérdező kommentje:
semelyik másik fémre nem vagyok allergiás, kicsiként is csak az aranyra reagáltam így.
2012. júl. 26. 21:13
 3/5 anonim ***** válasza:
Aranyallergia nincs...nem is volt nem is lesz.Valószínüleg kiskorodban sem tiszta arany fülbevalód volt,hanem valami aranyozott fém,aminek valamely összetevőjére vagy allergiás.De hogy megbizonyosodj menj el a legközelebbi sztk-ba és kérj egy ingyenes allergia tesztet.Ott azt is megmondják,hogy arany allergia nem létezik.
2012. júl. 27. 23:33
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/5 A kérdező kommentje:
Megkérdeztem egy bőrgyógyász és allergológus ismerősöm, és megerősítette hogy LÉTEZIK
2012. júl. 28. 00:46
 5/5 anonim ***** válasza:

Tisztelt kérdező!


Énis utánajártam egy kicsit,és igen igazad van,létezik arany allergia.Rendkívül ritka eset,de tudományosan bizonyított.

Mondjuk nem az aranyra hanem valamelyik összetevője vált ki allergiás reakciót,de hát akkor is nyogodtan kijelenthető,hogy az illető az aranyra allergiás.Beismerem ha tévedek.


Tanácsom hagyd el azt az aranykivonatos arcmaszkot.:-)


További szép napot!

2012. júl. 28. 23:32
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!