Kezdőoldal » Egészség » Immunrendszer, fertőzések » A barátomnak nagyon be van...

A barátomnak nagyon be van gyulladva a mandulája. Szinte nem is tud nyelni, mit egyen ilyenkor?

Figyelt kérdés
2012. júl. 26. 20:56
 1/7 anonim ***** válasza:

A meghűléses betegségek, torokfertőzések gyakran járnak együtt anginával, amely torokfájást okoz, elsősorban nyeléskor. Ilyenkor a garatmandulák pirossá válnak és megduzzadnak, esetleg gennyesek is lehetnek. A torokgyulladást komolyan kell venni, mert szövődményként tüszős mandulagyulladáshoz vezethet



Papsajtmályva: csészénként egy kanál papsajtot 12 órán át 6 dl hidegvízben áztatunk. Ezután felmelegítjük, leszűrjük, és elosztva három csészére, napközben elfogyasztjuk.


Tipp: ha felmelegítettük, termoszban is tárolhatjuk


Zsálya: 1 kiskanál zsályát leforrázunk 2 dl forrásban lévő vízzel, 5 perc után leszűrjük. Naponta többször gargalizáltassuk vele a kisgyermeket. (nem baj, ha egy-két kortyot lenyel belőle!) Sok kisgyermeket megmentett már a mandulaműtéttől!


Tipp: a főzet növényi maradványát ne öntsük ki, hanem tegyük vászon kendőbe, és melegen kössük a kisgyermek torkára. A borogatást meleg sállal vagy kendővel kössük át. Ez a borogatás nagyon hatásos!

Főleg gyermekek szoktak panaszkodni a garatban fellépő kellemetlen, összehúzó érzésre. A kamilla és a zsályalevél teakeveréke enyhít a panaszokon.


Zsályalevél és kamillavirág: 1 kiskanál zsályalevél és 1 kiskanál kamillavirág keverékét, leforrázzuk 2 dl forrásban lévő vízzel, 5 perc múlva leszűrjük. Még langyosan gargalizáltatunk vele, naponta többször is, így hatásos.


Kakukkfű: 1 kiskanál kakukkfüvet leforrázunk 2 dl forrásban lévő vízzel, 5 perc múlva leszűrjük. Naponta kétcsészényit itassunk a kisgyermekkel. Kicsit kesernyés íze miatt tegyünk bele mézet.


Apróbojtorján: 1 kiskanál apróbojtorján füvet, leforrázunk 2 dl forrásban lévő vízzel, fél perc múlva leszűrjük. Napi két csészével ajánlott belőle inni kortyonként.

2012. júl. 26. 21:02
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/7 anonim ***** válasza:
Gyermekeknek szól, de felnőtt is használhatja. Egyik sem árt!
2012. júl. 26. 21:03
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/7 anonim válasza:
nekem torokgyulladásom van elég gyakran, hasonló borzalmakkal. ilyenkor általában joghurtot eszem, meg olyan kaját, amit nem igazán kell rágni, és könnyen lecsúszik a torkomon. javaslom még a húslevest (tényleg MINDENRE jó), melegen! ezenkívül szedjen gyógyszert, bár gondolom azt nem kell mondani. jobbulást neki! :)
2012. júl. 26. 21:04
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/7 anonim ***** válasza:

Sürgősen menjen orvoshoz, mert azt mielőbb kezelni kell. Én is voltam így, alig bírtam nyelni, és elég hamar a kórházban kötöttem ki. Ott 1-2 nap alatt lehúzták a gyulladást.


Utána vetesse ki, mielőtt szövődményei alakulnak ki. (Ez is saját tapasztalat.)

2012. júl. 26. 21:10
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/7 anonim ***** válasza:
Egy gyulladástól még nem kell kivetetni. Azt egyen, amit tud, nem ártana antibiotikum rá.
2012. júl. 26. 21:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/7 anonim ***** válasza:
először is mennyen dokihoz...ő majd megállapítja ha vírusos,pár nap és elmúlik,ha baktérium okozza antibiotikum kell hozzá...egyen fagyit,attól nem fog fájni,és akkor majd tud enni amit akar :D(nálam bejött)
2012. júl. 27. 02:13
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/7 anonim válasza:
Mézes fokhagymát
2012. szept. 8. 23:36
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!