Kezdőoldal » Egészség » Immunrendszer, fertőzések » Mi lehet ez? Elszaporodott...

Mi lehet ez? Elszaporodott bennem a Candida gomba, legyengült az immunrendszerem, elsavasodtam? Mir tegyek?

Figyelt kérdés

Egyre jobban gyanakszom, hogy valami nem stimmel.

Kb. 3-4 héttel ezelőtt pöttyök jöttek ki az ujjaimon, köröm alatt. kis fehér pattanásszerű dolgok, rettenetesen viszkettek, de kb. 2hét alatt elmúltak. először arra gyanakodtam, hogy a mosogatástól valami irritáció, allergia, de mivel elmúlt nem igazán foglalkoztam vele.

időközben a lábamon a 4. ujjam alatt szétrepedt a bőröm, az is iszonyatosan viszketett, na annak sem tulajdonitottam nagy jelentőséget, kb. 3 nap alatt az is elmúlt.

Tegnap előtt szeretkeztem a párommal, másnapra eléggé viszkettem a hüvelyemnél, igaz folyásom nem volt. bekentem gomba elleni krémmel tegnap este, ma már nem érzek semmit. azt meg kell jegyeznem, hogy védekeztünk óvszerrel, úgyhogy nem páromtól kaptam el.


ma egy kicsit nézelődtem a neten, és egyre jobban arra gyanakszom, hogy a testemben elszaporodott a Candida.

nektek mi a véleményetek? volt már más hasonló helyzetben?

azt még el kell mondjam, hogy az utóbbi időben eléggé fáradt vagyok, kedvtelen, nehezen megy a tanulás.

tudtok esetleg valami jó ötletet, házi megoldást, praktikát?



2012. aug. 3. 12:59
 1/5 anonim ***** válasza:
92%

Az elsavasodás az butaság, nem így megy ez, a testünkben a ph állandó, kínos lenne, ha nem így lenne. Van pár hely, ahol savasok vagyunk: hüvely, gyomor, de ennyi:)

Nőgyógyászhoz kellene menned, kenetet venni a hüvelyedből és elküldeni vizsgálatra, valóban candida albicans e a felelős érte. Ha igen, van rá gyógyszer.

2012. aug. 3. 14:07
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/5 anonim ***** válasza:
valoban nogyogyasz ,de h anem akarsz akkor bőrorvoshoz is mehetsz..
2012. aug. 3. 18:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/5 A kérdező kommentje:

köszönöm a válaszokat.

nődokihoz, hétfőn birok bejelentkezni, és mire eljutok kb 10 nap is elmúlik.

bőrgyógyásznak már nem nagyon tudnák mit megmutatni, a kezemen elmúlt, a lábamon is.

igaz, most nincs tünet

em, a hüvelygombát sem érzem, de azért még ma bekenem. talán nincs is közük egymáshoz a dolgoknak, csak véletlen.


amúgy egy kicsit visszapörgettem az időt a fejemben, hogy kb mit is csináltam, mi változott.

azt tudni kell, hogy már hónapok óta fogyózm, pár kilót le is adtam. kb egy hónapja nem ittam zöld, és csalán teát (ezeket citromosan ittam, hetente elment egy 3-4 db citrom), kicsit visszatértem a fehér kenyérhez, előtte tk-t ettem, nem iszom már az almaecetet, és nem szedem a C-vitamint,

szerintetek van ezekkel valami összefüggés a dolognak?

2012. aug. 3. 19:11
 4/5 anonim ***** válasza:

Semmi, ettől még a candida nem szaporodik el a szervezetben.

A candida attól még ott van a hüvelyedben, mert nem okoz éppen tünetet.

2012. aug. 3. 19:39
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/5 anonim ***** válasza:
Mindenképpen menj el Nőgyógyászhoz,de az első hozzászóló ahogy olvastam már ellátott nagyon jó tanáccsal...hallgass rá..;-)Jobbulást!
2012. aug. 6. 00:41
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!