Kezdőoldal » Egészség » Immunrendszer, fertőzések » Herpesz hogy kapható el?

Herpesz hogy kapható el?

Figyelt kérdés

Ha a páromnak a száján van herpesz,akkor elkaphatom? Csókolózni szoktunk akkor is,és még sosem kaptam el,igazából sosem senkitől nem kaptam el.

Normál szex (gumi nélkül),orális szex útján elkaphatom?

Ha igen,akkor hol jöhet elő rajtam?

N



2012. aug. 7. 11:24
 1/4 anonim ***** válasza:

Google > mi az a herpesz

422 000 találat (0,34 másodperc)

2012. aug. 7. 11:31
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/4 A kérdező kommentje:

akkor olvasd el megint a kérdést


Tudom mi a herpesz,elvileg csókkal is elkaphatnám.

De nem kapom el,ugy sem ha a kisebesedett részre adok csókot.

Ritkán jön ki neki,de ugy emlékszem normál szex volt már amikor volt neki régebben,és ugy sem kaptam el semmit.

Ha igy nem kapom el,orális szex során se fogom vajon?

2012. aug. 7. 11:35
 3/4 anonim ***** válasza:

A herpesz kontaktfertőzés és cseppfertőzés útján egyaránt terjed.

Ebből ki tudod hámozni a szükséges információt, vagy írjam le, hogy ha a párod herpesszel fertőzött területe (jelen esetben szája) közvetlenül hozzáér bármely testfelületedhez (az általad részletezett bármelyik esemény során), akkor elkaphatod tőle a herpeszt.

2012. aug. 7. 23:11
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/4 anonim ***** válasza:

Bocs a hol kérdés kimaradt. A herpesz a bőr és a nyálkahártya, esetleg az idegrendszer herpesz vírus okozta akut megbetegedése.

A herpesz vírusnak két formája van, a HSV-1 elsősorban száj és ajak, torok, szem, illetve idegrendszeri fertőzéseket okoz, míg a HSV-2 nemiszervek nyálkahártyáján jelentkezik; de mindkét típus jelentkezhet bármely területen. Tehát tulajdonképpen bárhol megfertőződhetsz.

2012. aug. 7. 23:21
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!