Kezdőoldal » Egészség » Immunrendszer, fertőzések » Csináltattam köldök piercinget...

Csináltattam köldök piercinget 1 hete. Vörös a piercing körül a bőröm pedig kenem Betadine krémmel és fújom Oxycortal. Gyorsan el szeretném tüntetni a vörösséget. Mit kellene tennem? Lefagyasztották, lehetséges hogycsak azért ilyen vörös?

Figyelt kérdés
2009. júl. 20. 11:50
 1/7 anonim ***** válasza:

A kenegetés ellenére elfertőződött a szúrás helye. Mutasd meg annak, aki csinálta a piercinget. Ha ő nem tud semmit, akkor fordulj orvoshoz.

Az is lehet, hogy allergiás vagy az ékszer fémjére. Én betenném az arany fülbevalómat pár napra - ha hamar elmúlik a pirosság, akkor nagy valószínűséggel allergia. Ha nem, első eset.

2009. júl. 20. 11:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/7 anonim ***** válasza:

Akkor én most monani fogok valami elszomorítót! Én egy évig szenvedtem a piercinggel, mert a szervezetem nem bírta. De akkor is akkor is... dühös voltam a szervezetemre, hogy ennyire gyenge és már dühből is benne hagytam. Szóval egy év... kamillázás, betadine soha nem tiszta alkohol. Csak a pircinget néha napján abba áztattam. Reméljük a te szervezeted nem ilyen gagyi.

:)

2009. júl. 20. 11:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/7 anonim ***** válasza:
Begyulladt. Ha nem veszed ki a piercinget, csak rosszabb lesz.
2009. júl. 20. 12:02
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/7 anonim ***** válasza:
6%
Tudjátok a köldök tájékán van a napfonat csakránk,ezt megzavarni lyukasztással és fémtárgyal nagy könnyelműség.Lehet hogy jól mutat,de milyen áron? Itt helyezkedik el a testünk közepe,ide összpontosítjuk tudatosan vagy ösztönösen az energia készletünk javát.Ebben magatoknak kell dönteni,mert aki akár szakszerüen behelyezi annak csak üzlet.
2009. júl. 20. 14:19
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/7 anonim ***** válasza:
100%

Jaj, hogy itt mindenki milyen pesszimista...:D Ha 1 hete csináltattad, akkor az még bőven nem gond, ha piros, mivel a bőröd megviselte a szúrás, meg kell szoknia az új helyzetet. A piercing teljes gyógyulása akár 2 hónapba is beletelhet.


Az ékszer típusa viszont lassíthatja vagy gyorsíthatja. Nem tudom hol laksz, de ha Pesten, akkor az Árkádban vegyél ékszert az Apacsban, azok nagyon jó minőségűek. Ócska helyen ne vegyél, csak mert olcsó... Bizsut semmiképp. Szerintem válts ékszert, lehet az lesz a megoldás.

2009. júl. 20. 15:28
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/7 A kérdező kommentje:
Kicsit azért kezd elmúlni! Orvosi fém van benne, először mindig az kell bele. Remélem nemkell kivenni mert akkor nagyon dühös leszek és kiszaggatom :/
2009. júl. 21. 10:22
 7/7 anonim ***** válasza:
Ha 2 hét után is vörös, menj vissza a piercingeshez (én is ezt tettem). Nekem még viszketett is, mint kiderült, allergiás voltam az orvosi fémre. De nem adtam fel, azóta valamilyen bevonatos piercingem van, amit a piercingesem rendelt, 4 éve semmi bajom vele.
2009. júl. 24. 20:07
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!