Kezdőoldal » Egészség » Immunrendszer, fertőzések » Viszket a fejbőröm és elég...

Viszket a fejbőröm és elég nagy darabok válnak le, ez lehet túlzott vízhajtó szedéstől?

Figyelt kérdés
Most szedem vagy 4. hónapja a szűztea kapszulát, mert kissé problémás nálam a táplálkozás (már javul) de a vízhajtó szedésével nem tudok leállni, mert egyébként is eléggé nehezen ürülök ki :/ (bár lehet, hogy glutén érzékeny vagyok, már mentem vérvételre csak még nincs meg az eredmény, mert olyan magas számot mutatott ki a laktóz érzékenységem, hogy elküldtek erre is..) és a lényeg, hogy hát néha többet vettem be ebből a tablettából, mint amennyit kellett volna, úgyhogy mondjuk, hogy 4 hónapja van hasmenésem.. ez lehet ettől?

2012. aug. 19. 21:27
 1/7 anonim ***** válasza:
a hasmenésed lehet, és az Isten szerelmére, ki tudja, hogy az ilyenekben az van-e, ami rá van írva?! Nem kértél volna normál vízhajtót? Amúgy most akkor ez a szűztea kapszula vízhajtó, vagy széklethajtó? Na mindegy is, az a lényeg, hogy a fejbőrhámlásod nem ettől van. A nagy lemezek leválása gombás fertőzésre utal, vagy arra, hogy vizes hajjal mászkálsz, és befülled a fejbőröd, vagy megfázik. Arra próbáld meg a Novorozal sampont. (gyógyszertárban kapni, jó drágáért)
2012. aug. 20. 02:24
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/7 A kérdező kommentje:
Tudom, hogy ettől van a hasmenés, de akkor jó, hogyha a hajam nem ettől lett, mondjuk szoktam vizes hajjal mászkálni, de elvégre nyár van... mondjuk probléma, hogy felkötöm.. :/ de én egyébként pikkelysömörre is gyanakszom, de remélem nem az van, holnap megyek orvoshoz, addig már nem veszek semmit, de köszi :)
2012. aug. 20. 09:50
 3/7 anonim ***** válasza:
Igen, én is a pikkelysömörre gondoltam. A hajas fejbőr viszketése és darabok leválása jellemző tünet. (Sajnos saját tapasztalat.)
2012. aug. 20. 14:26
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/7 A kérdező kommentje:

Most voltam orvosnál, és nincs pikkelysömöröm, illetve azt monda az orvos, hogy szerinte ez nem az, valószínűleg, úgyhogy adott valami cuccot rá, valami pakolást, de szerintem el fog múlni :)

És most nagyon örülöök!!!! :)

Utolsó neked pedig részvétem, mert nekem már a puszta gondolat, hogy "lehet hogy az van" az annyira kétségbe ejtett, igazán sajnálom, hogy neked meg kell ezzel birkóznod :( nagyon látszik?

2012. aug. 21. 12:12
 5/7 anonim ***** válasza:

Nem vészes, nekem az enyhébbik változat jutott. Ilyenkor nyáron a napsütés nagyon jót tesz.Csak a körmeim rondák, és arra nincs szer, mint a bőrre. Egyébként meg annak örülök, hogy nem jártam úgy, mint a nagybátyám, akinek egész testet befedő, rendkívül súlyos pikkelysömöre volt.

Sok sikert a gyógyuláshoz!

2012. aug. 21. 12:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/7 A kérdező kommentje:

Köszönöm :)

Egyébként a körmön milyen az? Olyan képet nem láttam, és nem is tudom elképzelni, ott is lehámlik bőr vagy az milyen? :O Egyébként akkor jó, hogyha nem olyan vészes :)

2012. aug. 21. 19:13
 7/7 anonim ***** válasza:

Először kis pontszerű bemélyedések jelennek meg a körmön, azután belapul, repedezik. Gyakran meg is vastagszik, és nagyon törékennyé válik. Közben érzékeny, gyakran fáj, időnként fura égő érzés. Nem is ez a legrosszabb, ehhez hozzászokik a pikkelysömörös, hanem az, hogy úgy néz ki mintha gombás lenne a köröm.

Mivel nem ragaszthatok egy cetlit a homlokomra, hogy "ez nem fertőző gombabetegség", kénytelen vagyok vastagon lakkozni, ami elfedi, pedig nem tesz jót neki. Nem is tudom, hogy a férfiak hogyan oldják meg ezt, mégsem állhatnak neki körmöt festeni.

De ezzel együtt is csak azt gondolom, hogy lehetne sokkal súlyosabb betegségem is.

2012. aug. 21. 22:12
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!