Kezdőoldal » Egészség » Immunrendszer, fertőzések » Ha valaki esetlegesen AIDS-el...

Ha valaki esetlegesen AIDS-el fertőtődik meg, a megfertőződést követően mennyi időn belül jelentkezik tünet? , ha igen, milyen tünetek?

Figyelt kérdés
És a megfertőződést követően mennyi időre rá érdemes elvégeztetni a szűrést? mert úgy tudom idő kell míg kimutatja a HÍV vírust.
2009. júl. 24. 12:45
 1/4 anonim ***** válasza:
45%
az adis-nek nincsenek konkrét tünetei. szűrésből állapítják meg, és előrehaladott stádiumban pedig legyengül az immunrendszered, és abba halsz meg h még egy egyszerű megfázást sem tudsz legyűrni.
2009. júl. 24. 12:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/4 anonim ***** válasza:
100%
kb 3-6 héttel a fertőződés után jelentkeznek a tünetek, amik 1-2 hét alatt elmúlnak. de 3-4 hét az az idő, ami alatt nem mutatható ki a fertőzés.
2009. júl. 24. 12:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/4 anonim ***** válasza:
81%

2.vagyok. vannak tünetei:átmeneti nyirokcsomó-megnagyobbodás, láz, fáradékonyság, rossz közérzet, izomfájdalom és kanyarószerű bőrkiütések

ezek 1-2 hét alatt elmúlnak és egy hosszú, több évig tartó tünetmentes állapot következik. utána a tünetek hasmenés, fogyás, szájpenész, övsömör. és végül az utolsó szakasza, ami általában 1-2 év már minden tünete van a betegnek, mivel gyakorlatilag nemigen marad immunrendszere.

2009. júl. 24. 12:52
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/4 anonim ***** válasza:

igen, tudom, de én azért írtam h nincsenek, mivel ezek nem általános aids tünetek, nyirokcsomó megnagyobbodás bármikor előfordulhat ha gyulladásod van.

fáradékonyság azis általános

meg a többi is.

2009. júl. 24. 13:12
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!