Kezdőoldal » Egészség » Immunrendszer, fertőzések » Parlagfűallergiások, hogy...

Parlagfűallergiások, hogy vagytok, benne vagytok már a tünetek sűrűjében?

Figyelt kérdés
Kíváncsi lennék más parlagfűre allergiás "állapotára", mert alig-alig vannak meg a szokott tüneteim, és nem tudom eldönteni, hogy még ez után jön a java, vagy szerencsém van az idén.

2012. aug. 24. 09:37
 1/6 anonim ***** válasza:

Nekem semmilyen tünetem nincs, nem is értem. :)

Nekem írtak gyógyszert is, de nem szedem, 10 éve vagyok allergiás, de csak 2 évben szedtem 1-2 hétig. Az enyhébb tüneteket inkább elviselem. De most semmi nincs.

2012. aug. 24. 09:41
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/6 A kérdező kommentje:

Ja, igen, én is így vagyok. Néha viszket a szájpadlásom, fülem, ilyenkor folyik az orrom is, de ezek is csak akkor jönnek elő, ha főtt ételt eszek. Gondolom a fűszerezés miatt lehet. Ezen kívül viszont nincs bedugulva az orrom sem még éjszaka sem, a szabadban is nyugisan sétálgathatok...semmi gond idáig.

Azt hittem, hogy valami miatt szerencsém van az idén, de akkor ezek szerint más is hasonlóan van.

Pedig én is már évek óta úgy két hétig tablettát szoktam szedni, mert annyira elviselhetetlen szokott lenni az allergia. A viszketés, a szemgyulladás, az orrdugulás, lázasnak szoktam érezni magam...

2012. aug. 24. 09:58
 3/6 anonim ***** válasza:

A tünetek nálam egy éve jelentkeztek először, akkor is augusztus elején - július végén. Akkor enyhén viszketett a szemem, tüsszögtem.

Most, egy évvel később egyszerűen nem bírom ki szemvakarás nélkül, égető-viszkető érzés, ha hozzányúlok a szemkörnyékhez. Egyfolytában tüsszögök, folyik az orrom, és a légutaim "viszketnek". Szóval ja, benne vagyok rendesen...

2012. aug. 24. 17:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/6 anonim ***** válasza:
Borzasztóan rosszul vagyok.
2012. aug. 24. 19:01
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/6 anonim ***** válasza:
Fiamnál tavaly volt nagyon rossz, de az idén elég jól birja. Szedi a gyógyszert, időnként calciumot.
2012. aug. 24. 19:24
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/6 anonim válasza:
Idén én is jól vagyok. Néha viszket az orrom, de elviselhető. Remélem megúsztam ez évre :)
2012. aug. 24. 19:47
Hasznos számodra ez a válasz?

További kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!