Kezdőoldal » Egészség » Immunrendszer, fertőzések » Harapással továbbadható a HIV...

Harapással továbbadható a HIV vírus?

Figyelt kérdés
A kérdéses személy kicsit "harapós" kedvében volt nemrég, megtisztelt egy cuki foglenyomattal. Kicsit vérzett, tehát felsértette a bőrt, de nem tudom, hogy a száján belül volt-e esetleg nyílt seb, és hogy ezzel tud-e fertőzni!? Így továbbadható, vagy nincs rá esély? Mert ha van, én megfojtom...

2012. aug. 29. 11:49
 1/4 anonim ***** válasza:

És az illető HIV pozitív?


Mert ha nem akkor nem fertőzhet meg. Ha meg igen, akkor elég nagy f@sz, hogy másokat harapdál, bocs de szétvertem volna a fejét.


Egyébként van rá esély, de kicsi.

2012. aug. 29. 11:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/4 anonim ***** válasza:
Tudomásom szerint nyállal nem terjed a HIV, viszont ha már véres volt a nyála, ami akár egy síma fogínyvérzéstől előfordulhat, akkor megvan rá az esély, hogy átfertőzött...
2012. aug. 29. 12:08
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/4 A kérdező kommentje:
1-es: Utólag én is így cselekednék. Nőt nem bántunk, de vannak kivételes esetek...
2012. aug. 29. 12:22
 4/4 A kérdező kommentje:
Egyébként érdekes, mert mikor odakaptam, száraznak tűnt a seb. A nyoma még most, hetekkel később is megvan. Azért a biztonság kedvéért lefotóztam, ha már menni kell szűrésre, legyen mivel indokolni... Így is hülyén néznének rám.
2012. aug. 29. 12:26

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!