Kezdőoldal » Egészség » Immunrendszer, fertőzések » Diéta nélkül is legyőzhető a...

Diéta nélkül is legyőzhető a candida fertőzés?

Figyelt kérdés

Tegnap közölte a nőgyógyász, hogy gombás fertőzésem van, miután megvizsgált.

Eddig azt hittem, hogy a hüvelyi gombás fertőzés az független (lehet) a candidától, de ő utána mondta, hogy egy ideig lehet kerülnöm kellene az édességeket, mert candida ez. Felírt egy gyógyszer (egy szem volt a dobozban, meg is lepődtem) és hüvelykúpot.

A problémám az, hogy miután hazaértem és utánanéztem a konkrét tüneteknek, gyakorlatilag a sok-sok felsorolt tünetből rám csak egy igaz, a hajhullás. A leggyakoribbak jelek, mint a fáradság, feledékenység abszolút nem jelentkezett nálam.

A kérdésem az, hogy tényleg candidám lehet vagy csak "sima" hüvelyi gombám, vagy ez a kettő mindig jegyben jár? Muszáj szigorú diétát tartanom egyáltalán?

Ezzel az a bajom, hogy az első 3 hétben csak zöldségeket lehet enni, még sajtot se, vagy tejterméket se! Én pedig nem lakok jól a zöldségekkel. Főzelékektől 1 óra alatt megéhezem, annyira nem tudok jóllakni tőlük. Még ha eszem húst hozzá, akkor sem. Ha csak zöldségeket ehetek egész nap (mivel élesztő minden kenyérben van), akkor tuti rosszul leszek.

Az igaz, hogy eddig nagyon szénhidrátdús volt a táplálkozásom, de nekem csak a CH ad energiát, csak attól érzem magam energikusnak. Ma kezdtem azért a diétát, de már kopog a szemem...

Csak gyógyszer, immunerősítik, grapefruit magolaj segíthet legyőzni? Azért persze próbálok kevesebb CH-t enni mellette...


2012. szept. 1. 12:21
 1/1 anonim ***** válasza:
A hüvelyben is ugyanaz a candida szokott lenni, mint máshol a szervezetben.
2012. szept. 2. 10:24
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!