Kezdőoldal » Egészség » Immunrendszer, fertőzések » Kemoterápiás kezelés befejezte...

Kemoterápiás kezelés befejezte után kinek hogyan, milyen gyorsan állt helyre az egészsége? Gondolok itt nyálkahártyára, haj visszanövésre, szexualitásra, stb.

Figyelt kérdés

Az utolsó kemó után mennyit vártatok, amire már pl ki mertetek menni az utcára kendő nélkül, mert már volt 2-3 centis hajatok?

Mikor éreztétek magatokat újra egészségesnek? Fittnek?



2012. szept. 8. 23:15
 1/3 anonim ***** válasza:
Hány éves vagy?
2012. szept. 9. 13:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/3 A kérdező kommentje:
28
2012. szept. 13. 19:06
 3/3 anonim ***** válasza:
Ez egyénenként, betegségenként, kezelésenként eltérhet. Sajnos nem lehet általánosságban "a kemoterápiáról" beszélni, mégcsak "a citosztatikumokról" sem. Hányásos-hasmenéses rosszulléteim inkább az infúziók utáni 3-5. napon voltak, egyébként voltak napok, hogy teljesen jól éreztem magam, más, random napokon influenzaszerű problémáim voltak. A hajam nem hullott teljesen ki, sőt, tarthatatlanná is csak a 3. kezelés után vált az állapota, és elkövettem azt a hibát, hogy teljes hosszában addig megtartottam, ameddig csak lehetséges volt, a végén a párom beszélt rá, hogy inkább borotváljam le... Volt kendőm is meg egész csinos parókám is, de utóbbi kényelmetlen volt, előbbi meg feszélyezett, ezzel elég nehezen küzdöttem meg, de aztán eljutottam odáig, hogy nagy melegben kendő nélkül is kimentem egyszer-kétszer, és nem volt olyan vészes egyáltalán. :) Egyébként 2.5 hónappal az utolsó kemó után vettem észre, hogy nő a hajam, amit én azóta erősebbnek érzek, de volt olyan barátném is, akinek átmenetileg vékonyabb és gyengébb volt utána. Én egy doxorubicin, vincristin, cyclophosphamide, prednisolon koktélt kaptam, de még ebből sem csak egyféle létezik. A szexualitásom egyébként sem volt a topon, ha őszinte akarok lenni, a nyálkahártyáim pedig bizonyos ételeket, illatanyagokat, fogkrémeket nem bírtak elviselni, azok hiányában elviselhető állapotban voltak.
2012. szept. 30. 02:09
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!