Kezdőoldal » Egészség » Immunrendszer, fertőzések » Havonta-kéthavonta jelentkező...

Havonta-kéthavonta jelentkező torokfájás+orrfolyás+köhögés betegségem jelentkezik.1-2 hétig tart a gyógyulás. Mit tehetek ellene?

Figyelt kérdés

Kiskoromban 4 évesen tüdőrákom volt. Levettek a jobb tüdőmből két lebenyt. Ezután fél évig kemoterápiát kaptam és rengeteget betegeskedtem. Suli közben is sokszor voltam beteg. Volt hogy meg akartak buktatni, de végül megkenyelmeztek mert elég jó tanuló voltam.


Olyan 16 éves korom óta elkezdtem figyelni magamra és sportoltam. Most is rendszeresen járok, kicsit talán többet is, mint az átlag. Tény, hogy fizikailag alulfejlett vagyok és ügyetlen is, mert felmentett voltam tesiből és most nagyon jól esik a mozgás. Javított az immunrendszeremen is. Viszont a betegségek így is jelentkeznek.


1 hónapja szedem a nutrilite termékeit. Multivitamin+omega3zsírsav+multikarotin. Elvileg segítenie kéne. Viszont most is beteg lettem, ugyanaz a betegség. Volt már rybomunil, homeopátia, egyik sem hozott jelentős változást.


A mandulám kivételéről volt szó, de azt mondta egy tüdőgyógyászom, hogy egyelőre ne. Legutóbb azt mondta, hogy amíg nem volt 40 fokos lázam addig nem kell. Az meg nem volt.


Más betegséget nem is szoktam elkapni. Csak ezt. Nyáron is jelentkezett egyszer. És most is.


Nagyon rossz, mert egyetemre járok, ráadásul olyan szak, ahol folyamatosan tanulni kéne, mert könnyű a lemaradás.


A betegségről meg röviden: először csak a torkom fáj, másnap beindul az orrdugulás. Ilyenkor mintha kicsit fuldokolnék, sokszor van hogy felébredek alvásból felköhögni, mert nem kapok levegőt. Másnap az orrom annyira beindul, hogy csak ezzel a pici-babáknak tervezett orrszivó-porszívó nevű kütyüvel tudok könnyíteni magamon. Ezt azért használom még mindig, mert hiába akarom én kifújni zsebkendőbe, egyszerűen nem megy és van hogy fújás közben a fülemben és a homloklebenyemben, a szememben is érzem a nyomást. Ezért inkább kiszívom ezzel. Olyan 5-10-20 percenként is kell szívni. Ilyenkor megkönnyebbülök. Mindig rengeteg takonytól szabadulok meg. Ezután néha szokott jelentkezni a köhögés, bár ez az utóbbi évben mintha elmaradt volna. És kb ezzel végződik a betegség. A torokfájás 3 nap után elmúlik, az orrfolyás még tart, majd köhögés.


Nagyon zavaró és nem szeretném ha sokáig kéne ettől szenvednem. Tudna valaki segíteni? Esetleg tanácsot adni?


Még több sport és vitaminok? Annyira régóta egyiket sem csinálom rendszeresen és lehet csak folytatni kéne?


22f


2012. szept. 26. 00:20
 1/4 anonim ***** válasza:

Én is hasonló problémákkal küzködök, nekem is megvan még a mandulám, és szerintem is ez a fő ok.


Nekem ami egesz sokat segit az a C vitamin. De nagy dozisban. Minden nap olyan 2000 mg-ot szoktam bevenni összesen (mondjuk 2*1000-at, vagy 4*500 kulonbozo napszakokban), valamint ha erzem hogy kezd ramtorni valami kórsag akkor intenziv vitamin bombaval kuralom magam. Pl este erzem hogy tusszogok, kapar a torkom, akkor beveszek kb 2500 mg-ot, majd reggel is ugyanennyit.

Lehet extremnek hangzik, de rengeteget segitett, regebben ha ereztrem hogy beteg leszek, tuti 1 hetig total beteg voltam, most meg ezaltal az esetek nagy reszeben 1-2 nap alatt tul vagyok rajta es nem is tul erosen jon ki.


Sok sikert!

2012. szept. 26. 03:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/4 A kérdező kommentje:

Köszi


Ez nem hangzik rosszul. Leírnád a betegséged lefolyását? Kíváncsi vagyok

2012. szept. 26. 12:05
 3/4 A kérdező kommentje:
És ilyen nagy dózist akkor kezdjek el szedni, ha érzem, hogy baj lesz? Szal mert alapból jutnék elég vitaminhoz és C-hez is és nemtom mennyire jó, ha napi rendszerességgel túlterhelem a szervezetem C vitaminnal, akkor is, ha jól vagyok.
2012. szept. 26. 16:41
 4/4 anonim ***** válasza:

hát én az a fajta ember vagyok akit az első hüvös szél levesz a lábáról. Igazából amit érzek az az általános levertség illetve torok kaparás/fájás, majd kezdek hurutosodni, érzem hogy a fejem illetve a fülem kezd megtelni cuccal, majd hőemelkedés és szarul levés kb bő 1 hétig.


Értem én hogy extrémül hangzik, de engem az győzött meg anno (lehet hülyén hangzik), hogy a Szentgyörgyi is nagy dózisban szedte egész életében (8g körül/nap), aztán kihúzta vagy 90-valahány évig, ami a magyar férfiaknál nem túl megszokott eredmény :)


Na mindegy, igen én folytonosan szedem, hiszen a C vitamint , amire nincs szüksége az embernek, kipisiljük, ezért nagy gond nem lehet.

Lényeg a lényeg, azóta mondjuk 10 esetből átlag 8-9szer, ha érzem hogy kezdek betegebb lenni, a nagydózisú vitaminnak hála vagy másnapra vagy harmadnapra rendbejövök. Tulajdonképpen nem engedi elharapódzni a dolgot.

2012. szept. 27. 10:32
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!