Kezdőoldal » Egészség » Immunrendszer, fertőzések » Szerintetek lehetek HIV...

Szerintetek lehetek HIV fertőzött?

Figyelt kérdés
Augusztus 21. körül volt egy partnerem akivel védekezés nélkül szexeltem. Elég sok nővel feküdt le előttem és ostoba módon utólag gondoltam bele hogy milyen következményei is lehetnek ennek az egésznek... Azóta viszont nem volt semmilyen arra utaló jel hogy megfertőződtem volna, semmilyen bőrkiütésem nem volt, influenza szerű tüneteim nem voltak sem a többi tünet nem jelentkezett, eddig. Tegnap óta viszont folyik az orrom, fáj a torkom, semmi komoly de az az érzésem, hogy le fogok betegedni. Szerintetek van ennek a kettőnek valami köze egymáshoz? Mióta lefeküdtünk egymással csak ezen jár az eszem és rettegek hogy esetleg megfertőzhetett... Elmennék tesztet csináltatni de borzasztóan félek hogy esetleg pozitív lesz. Normális válaszokat írjatok ha lehet, nincs szükségem kioktatásra, szerintem mindenki követhet el hibát és tisztában vagyok vele hogy ez most akár az életembe is kerülhet. Előre is köszönöm.
2012. okt. 9. 00:46
 1/5 anonim ***** válasza:
Szerintem csak simán megfáztál. Teszt nélkül amúgy nem lehet kideríteni, hogy fertőzött vagy-e vagy sem. De Magyarországon elég kevés a HIV pozitív ember, szóval több esélyed van arra, hogy nem vagy fertőzött.
2012. okt. 9. 00:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/5 anonim ***** válasza:
Igaz az életben még sosem találkoztam vele, de te is utánaolvashatsz, hogy a HIV vírusfertőzésből az AIDS betegség, csak hosszabb lappangási idő után alakul ki. Szerintem a tüneteidnek nincsen köze a szexuális aktushoz, bár, akármennyire is félsz tőle, menj el orvoshoz. Ha ne adj Isten elkaptál volna valami nemibetegséget, mindenképp érdemes kezeltetni minél hamarabb. Az AIDS-szel is ez a helyzet, manapság már közel azonos kort élnek meg a fertőzöttek ( ha kezelve vannak ), mint akik egészségesek. Szóval a választás adott, vagy aggódsz, vagy elmész vizsgálatra. Remélem értelmesnek találtad a válaszomat. Dr. P.
2012. okt. 9. 00:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/5 anonim ***** válasza:
Nátha!
2012. okt. 9. 01:30
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/5 A kérdező kommentje:

Valamennyire megnyugodtam, de muszáj leszek rávenni magam a tesztre mert nem bírom ezt az állandó aggódást...

Köszi a válaszokat!

2012. okt. 9. 02:03
 5/5 anonim ***** válasza:
Na voltál szűrésen azóta?Eredmény?
2013. ápr. 2. 19:45
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!