Kezdőoldal » Egészség » Immunrendszer, fertőzések » Augmentin duó antibiotikumot...

Augmentin duó antibiotikumot bele lehet e tenni langyos kakaóba? Mivel drága gyermekem nem hajlandó meginni! Erre vonatkozó utasítást nem találtam a betegtájékoztatóban.

Figyelt kérdés
2012. okt. 18. 09:13
 1/8 anonim ***** válasza:
Gyógyszert, gyógyszerkészítményt, legfőképpen antibiotikumot nem szabad tejjel bevenni. Tejivás után sem. Nekem orvos mondta. És az egyes gyógyszereket is, ha lehet, ne egy időben vegye be.
2012. okt. 18. 09:18
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/8 anonim ***** válasza:
Azért nem szabad, mert felolvad a folyadékban, az antibiotikum azért olyan nagy, sok idő legyen mire felszívódik, és így biztosítja, hogy a gyógyszernek àllandó értéke legyen a vérben. Ha szèttörve/szétolvadva veszik be, először túlsàgosan sok lesz a véràramban, aztàn meg kevés. Nem fog hatni magyarul, úgy ahogy kéne
2012. okt. 18. 09:24
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/8 A kérdező kommentje:
Köszönöm akkor majd megy a harc a gyerekkel mert ma reggel kezdtem neki adni,és hát volt nagy harc meg sírás rívás.Meg ellenkezés,hogy este hogyan fogom megoldani,még nem tudom mert akkor majd le kell fogni!Ha elkezdtük akkor végig kell csinálni!
2012. okt. 18. 09:37
 4/8 anonim ***** válasza:
Próbàlj vmi olyat kitalàlni, hogy meglepit, csokit vmit kap, ha lenyeli. Mondjuk a koràtól is függ, meg lehet-e 'vesztegetni'.:)
2012. okt. 18. 09:46
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/8 anonim ***** válasza:
Számomra azért furcsa ez a dolog, mert létezik szirup formában is amoxicillin hatóanyagú antibiotikum. Amit az első írt meg tudom erősíteni, tejjel semmiféle gyógyszert nem szabad bevenni, mert nem fog felszívódni. -Egy gyógyszerész-
2012. okt. 18. 13:22
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/8 anonim ***** válasza:
én össze szoktam törni és lekvárral v mézzel összekeverem és úgy is szar, de így megeszi.
2012. okt. 18. 21:57
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/8 anonim ***** válasza:
A szirupnàl úgy van, hogy egy adagban kevesebb a hatóanyag, és így napi 3szor 4szer kell bevenni. Még mondjuk tabiból, ha 625mg-os vagy 1 g/os 1-2 elég. Ha 375mgosat kapott és 3- at kell bevennie úgy szét lehet törni, nem lesz vàltozàs. Ha erősebbet kapott és mindenképp széttöröd, akkor ne egyszerre add be, hanem 3-4 részletben a nap folyamân.
2012. okt. 19. 03:05
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/8 A kérdező kommentje:
Hát szerencsére túl vagyunk rajta! Ma este kapta meg az utolsó adagját,na úgy sikerült neki végül is beadni hogy ő tulajdonképpen a Nurofen szirupot szereti és ha meg issza az Aumentint akkor kap Nurofent is! Abból kapott egy minimális mennyiséget és így megitta az Augmentint is.
2012. okt. 22. 19:49

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!