Kezdőoldal » Egészség » Immunrendszer, fertőzések » Szerintetek még kb mennyi év...

Szerintetek még kb mennyi év kell ahhoz, hogy végleges oltás legyen a HIV/AIDS-re?

Figyelt kérdés

Folyamatosan olvasom a híreket, hogy pl már találtak olyan ellenszert, amely asszem 20 kísérleti majomnál 13-ból kiírtotta a HIV vírust.



Szerintetek még durván mennyi év kell ahhoz, hogy olyan oltást találjanak fel, amelytől már nem fog meghalni az, aki hiv fertőzött????


2012. okt. 30. 11:09
 1/7 A kérdező kommentje:
(nem, nem vagyok hiv fertőzött, csak érdekel a téma)
2012. okt. 30. 11:11
 2/7 anonim ***** válasza:
A HIV vírussal az a gáz, hogy állandóan mutálódik. Mire kitalálnak egy vakcinát, már más lesz a vírus szerkezete egy kicsit. Szerintem egy 20 év múlva hatékony gyógyszerek állnak majd rendelkezésre. A másik gond: a HIV az immunsejtekben bújik el, tehát ha már ott van nem tudod kiirtani mert a saját sejtjeidet irtanád.
2012. okt. 30. 11:46
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/7 anonim ***** válasza:
Sajnos még az influenzára sem találtak megfelelő gyógymódot vagy oltást. Mindkettőnél az a probléma, amit az előző válaszoló írt: Nagyon gyorsan mutálódik.
2012. okt. 30. 12:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/7 anonim ***** válasza:
Jó kérdés. Lehet, hogy megelőzéssel többre mennénk, mint a kutatással. Bár ez hülyeség. Szerintem egy jó 50 év, mire sikerül találni egy olyan gyógymódot erre, és más betegségekre is, ami nem jár kockázattal és csak minimális mellékhatása van.
2012. okt. 30. 13:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/7 A kérdező kommentje:

De ha a mellékhatást nem nézzük,akkor kb mennyi év kellene, hogy olyan gyógyszert találjanak fel, amivel nem csak 30-40 évig húznák a betegséget, hanem egyszerűen nem halnának bele az emberek?


Mint a cukorbetegség...ha karban van tartva semmi gond nincs vele.

2012. okt. 30. 16:12
 6/7 anonim ***** válasza:
nem lesz szerintem, mert nem érdeke a gyógyszergyártóknak. sokkal több pénz van az évekig tartó kezelésben
2012. nov. 12. 21:57
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/7 anonim válasza:

Az utolsónál a pont sosem lesz mert a sok semmit nem érő drága gyógyszerel mit csinálnának akkor?

Ugyan ezért nem lesz a rákra sem gyógyszer!

2012. nov. 13. 09:10
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!