Kezdőoldal » Egészség » Immunrendszer, fertőzések » Felfázásra szedek Sumetrolim...

Felfázásra szedek Sumetrolim 40 mg/80 mg tabletta antibiotikumot 3. napja. Mekkora kárt okozok magamnak, ha abbahagyom a szedését?

Figyelt kérdés
A tünetek már az első napon elmúltak, de szedtem tovább, elvégre minimum 5 napig kell, ha jól tudom. Viszont nekem elég kellemetlen, amit az emésztésemmel művel, hiába eszem probiotikus joghurtot, kefirt...

2012. nov. 14. 06:47
 1/6 anonim ***** válasza:

Nem szabad abbahagyni, akkor sem, ha mellékhatásokat okoz. A baktériumok rezisztenssé válnak tőle, így a legközelebbi alkalommal már a Sumetrolimnál sokkal erősebb antibiotikumot kell szedned, ami még nagyobb károkat okozhat az emésztésednek.

Ha tudsz, inkább vegyél patikában probiotikumot, mert valószínűleg a joghurt és kefir nem elég ebben az esetben. Javaslom a Hobiot termékeit. Nem tűnik olcsónak, de:

1. nagyon hatásos (anyukámnak az egy hónapig tartó hasmenését 2-3 nap alatt rendezte)

2. ha összehasonlítod a mennyiséget az árral, akkor többi probiotikumhoz képest kevesebbre jön ki.

2012. nov. 14. 07:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/6 anonim ***** válasza:
20%

Nem tudom, én nagyon régen vettem be antibiotikumot, de nem szedtem végig és nem történt semmi.


Később ha előfordult ilyen, akkor el se mentem orvoshoz, hanem a gyógyszertárban kértem, és adtak valami olyat, ami gyógyfüvek keveréke volt, valamilyen kivonat. 1-2 nap alatt elmulasztotta. Ezért nem is értem, hogy mért írnak fel rá az orvosok antibiotikumot.

2012. nov. 14. 08:12
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/6 anonim ***** válasza:

én se élek antibiotikummal. sose szedem végig aminek a macskám nagyon örül amikor triplájára dagadt tappanccsal jön haza és tudok neki adni antibiotikumot (állatorvost kikérdeztem már mindegyikről amit szedni szoktam).

egyébként használj gyógyfüveket, sokkal de sokkal jobbak, mint ezek a szuper antibiotikumok. a szervezeted erősítik. illetve lehet drágának tűnik de érdemes vitamint szedni és külön 500mg-os c vitamint is naponta, sőt c vitaminból én pl napi 1000 mg-ot szedek télen mert elég könnyen megfázok és kell a szervezetemnek ennyi ahhoz, hogy ne legyek beteg egész télen:S

2012. nov. 14. 08:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/6 anonim ***** válasza:
100%

Előző két válaszoló: Az, hogy milyen kárt okoztatok a szervezeteteknek, majd csak akkor fog kiderülni, amikor legközelebb(nem feltétlenül felfázásra) antibiotikumot kell szednetek. Előfordulhat, hogy egy tüdőgyulladást lesz sokkal nehezebb kikezelni, mint normál esetben lenne.

Nem vagyok én sem híve az antibiotikumoknak, de ha már valaki elkezdi a kúrát, akkor nem szabad abbahagyni.

Ráadásul az össze-vissza szedegetéssel nem csak magatoknak okoztok kárt, hanem mindenkinek, hiszen így is egyre ellenállóbb baktériumok tenyésznek ki.

Tehát, legközelebb vagy szedjétek végig az antibiotikumot, vagy el se kezdjétek.

2012. nov. 14. 09:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/6 anonim ***** válasza:
100%

A húgyhólyaghurutot bakteriális fertőzés okozza. A baktériumokat pedig az antibiotikum pusztítja el. Az, hogy már a tüneteid megszűntek, attól a baktériumok még ott vannak, nem az összes, mert nyilván pusztultak már el, de lehetnek még. És ha nem szeded végig a gyógyszert, akkor később újra kiújulhat a betegség. Gondolom azt nem szeretnéd.

Amit tudni kell az antibiotikumok szedéséről, hogy mellé kell probiotikumot szedni, hisz az antibiotikum a jótékony bélflórát is kiírtja, a probiotikum pedig segít azt visszaállítani. A kefír magában nagyon kevés és azért nem használ. Vegyél Normaflore-t vagy Lactív-ot, azok nagyon jók.

Illetve nem tudom, hogy fiú vagy-e vagy lány, de ha lány, akkor tudni kell még az antibiotikumról, hogy a hüvelyflórára is hatással van, könnyen előfordulhat antib. szedése után, hogy hüvelygombája lesz valakinek, ezért antib. szedése alatt hüvelyflóra helyreállító kapszulát vagy tablettát is ajánlatos használni.

2012. nov. 14. 10:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/6 anonim ***** válasza:
Nem szabad abbahagyni. Ahogy már leírták, rezisztenssé válnak a baktériumok, és azok fognak elszaporodni. Azt meg már kérdéses, hogy milyen antibiotikummal tudod kikezelni...
2012. nov. 14. 17:04
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!