Kezdőoldal » Egészség » Immunrendszer, fertőzések » A legjobb barátnőm kb.1,5 éve...

A legjobb barátnőm kb.1,5 éve asztmás, ki lehet ebből gyógyulni? Ha igen, hogyan? (Kapott egy lila műanyag valamit, amibe por van, és abból naponta reggel-este szipuznia kell, de sztem ez semmit sem ér, nem veszek észre változást! )

Figyelt kérdés
2009. aug. 17. 11:51
 1/10 anonim ***** válasza:

A válasz nem,de az életminőségén lehet javítani.


Én 4 éves koromtól vagy asztmás,mellé allergia is társult.Azt mondták kinövöm,érdekes,mert 21 évesen én még mindig érzem.

Az a lila valami,nem seretide discus véletlenül?Jó kis szteroid:)Engem is ezzel tömtek mindig,végülis máshog nem megy.

Én tudok egy jó módszert,úgy hívják AREC sóterápia.EZ egy száraz sóterápia,ami a légzésfunkciót megnöveli,a tüneteket elmulasztja és még nagyon sok jótékony hatása van.Én óbudára jártam,az ottani ilyen sószobát vezetó hölgynek 30%os volt a tüdő ill. légzésfunkciója,amikor ezt a 20 kórás kezelést megcsinálta 98 %ot újt.Én 1 hónapja fújtam 106%ot.Sokat segít,nem fog fulladni tőle 8-9 hónapig,vagy ha mgis nem lesz olyan drasztikus mint eddig.Érdemes kipróbálni,bár nem olcsó...olyan 30ezer körül van egy 20 alkalmas kúra de azt végig kell csinálni.Mellesleg megjegyzem,nekem terheléses asztmám van és a 10 emeletre gyalog simán felmegyek azóta.

A sportkórházban van még ilyen kezelés,ezen kívül miskolcon tudom,de biztos van még máshol is,csak nemtudom hol laksz így nemtudom megmondani.Mellesleg ezen kívül még ott a buteyko légzés,neten keress rá,onnan is megtudod tanulni...illetve bnőd:)

Érdemes megpróbálni ezeket,ezek nem kuruzslós módszerek,tényleg hasznosak.Amit ne próbáljon meg,az a barlang kóra,mert sz@rt sem ér és még rosszabbul lesz.Én 2 hetes ilyen kórán voltam 13 évesen,hát betegebb voltam mint amikor elmentemXD

2009. aug. 17. 12:04
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/10 anonim ***** válasza:
Nekem is van egy ismerősöm, aki asztmás, neki kb. 10 éve jött ki először. Az a baj ezzel a betegséggel, hogy egy időre eltűnik, de ha például sokat tartózkodik az ember dohos helyeken, akkor megint előjön, és aztán lehet menni a kórházba. Azért szorítok a barátnődért :)
2009. aug. 17. 12:05
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/10 A kérdező kommentje:

Köszi szépen a válaszokat!

Az a lila izé az az amit írtál! :) Az a neve! Köszi szépen a javaslatokat!

2009. aug. 17. 12:14
 4/10 anonim ***** válasza:
Szia!Én 8 éves koromig asztmás voltam és úgy tom h 8 éves korig tudja kinőni az ember.Azóta rengeteget sportolok és semmi tünet nem maradt hátra, sőt még az allergiáim is elmúltak.
2009. aug. 17. 12:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/10 A kérdező kommentje:
Jó neked! :) A barátnőm lassan 19 lesz, 17 éves korában jött ki rajta az asztma.
2009. aug. 17. 15:23
 6/10 anonim ***** válasza:
Szia! Csak a gyerekkori aszthmát lehet kinőni, a későbbit nem. Az első válaszoló profin leírta. A sóterápiák, sóbarlangok nagyon hasznosak, sokat javítanak a légzésfunkción. És nagyon fontos, hogy a gyógyszereket mindig kell, hogy használja. (eü-s)
2009. aug. 19. 15:37
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/10 A kérdező kommentje:
Köszi szépen, hogy írtál! :)
2009. aug. 20. 15:27
 8/10 anonim ***** válasza:
teljesen nem lehet kigyógyulni ,de a tünet mentesé lehet tenni az aszmáját.az akupunktúra és a reflexológia beválik.a páromat is lézeres akupunktúrával kezelték és tünet mentes, egyedül amikor vidén nyaraltunk jött elő a problémája ,de vitt magával gyógyszert.
2009. aug. 23. 22:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/10 A kérdező kommentje:
Köszi!
2009. aug. 24. 11:36
 10/10 Iváncsi József válasza:
13 éves koromig voltam asztmás, azóta tünetmentes vagyok. Én már eleve úgy születtem. A kislányom 2 éve asztmás, most 8 éves de azt mondta a pulmonológus, hogy ki fogja nőni.
2016. okt. 28. 22:07
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!