Kezdőoldal » Egészség » Immunrendszer, fertőzések » Tüszős mandulagyulladás. Mit...

Tüszős mandulagyulladás. Mit tegyek? Elegem van az orvostudományból!

Figyelt kérdés

Augusztusban tüszős mandulagyulladásom volt. Szeptember közepéig kb 3-4 fül-orr gégész látott,mindegyik más-más antibiotikumot írt fel,a betegség továbbra is megmaradt,szövődményeként teljesen lebénultam,egy idegrendszeri betegség kapcsán. November végén jöttem ki a kórházból,most kb egy hete újra előjött a tüszős mandula,rögtön mentem is az orvoshoz. Írtak fel antibiotikumot,semmit nem változik az állapotom,a tüszők megvannak,a torkom piros+hőemelkedésem van. Holnap megyek vissza,de nagyon félek,hogy felírnak valami újat és az sem lesz jó.


Felháborítónak tartom,hogy meg sem nézte a leleteimet,és azt sem,hogy egy mennyire komoly betegségből gyógyultam meg,ami a mandulagyulladás volt az előzménye. Teljesen halálfélelmem van,tanácstalan vagyok,hogy kihez forduljak,újra tapogatózom a sötétben,és még egy kenetet sem vesznek a torkmról,hogy tulajdonképpen milyen típusú a betegség. Csak kísérleteznek. Nagyon félek,hogy annak ellenére,hogy egy vagyont elköltök,és próbálok utánajárni a dolognak,senki nem tesz semmit. Mit tehetnék,kihez forduljak? Nem szeretnék megégy halálközeli élményt,annak,főleg,hogy utánajárok ugyanúgy a dolgoknak.

Köszi a válaszokat!



2012. dec. 19. 14:47
 1/2 anonim ***** válasza:
Keres egy magánorvost, és próbálj meg langyos sós vízzel gargalizálni, nekem levitte a tüszőt.
2012. dec. 19. 15:09
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/2 anonim ***** válasza:

Szia!

Annyira azért nem kell kiakadni az orvosokra. Egyáltalán nem szokás leoltást csinálni tüszős mandulagyulladásról. Hogy miért? Mert kb előre is elkönyvelhető az eredmény: Streptococcus A-csoport... Antibiotikumból sajnos nem áll túl sok rendelkezésünkre, ide már csak maximum Sumamed/Rulid, ami felírható, bár illik ezzel is kezdeni... Ha az sem használ, jöhet a leoltás. Sajnos ez a protokoll. Amúgy az sem árt, ha helyileg kezelgeted mondjuk Phlogosollal, ezzel lefekvés előtt egy fültisztító segítségével be is kenheted a manduláid tömény oldattal. Ha kívülről is kezeled, kevésbé valószínű, hogy újra fellángol. (Sajnos oda már az antibiotikum kisebb koncentrációban jut el és maradhatnak túlélő bacik.)

Jobbulást!

2012. dec. 19. 15:40
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!