Kezdőoldal » Egészség » Immunrendszer, fertőzések » Ha nem szexeltem AIDS-essel,...

Ha nem szexeltem AIDS-essel, nem drogoztam, akkor nem lehetek AIDS-es?

Figyelt kérdés
2012. dec. 19. 22:08
1 2
 1/16 anonim ***** válasza:
Kaptál valaha injekciót, voltál vérvételen, vérátömlesztés?
2012. dec. 19. 22:09
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/16 A kérdező kommentje:
Injekciót kaptam de sterilen, vérvételre 3 havonta járok mindig steril, vérátömlesztésem még nem volt.
2012. dec. 19. 22:19
 3/16 anonim ***** válasza:

Magyarországon több mint 25 éve egyszerhasználatos tűk és fecskendők vannak, használat után égetésre mennek.

Ma már ez a fertőzési lehetőség kizárt.

2012. dec. 19. 22:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/16 anonim ***** válasza:
Nem mondta hány éves. Illetve műtétnél lehet még elkapni.....
2012. dec. 19. 22:23
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/16 anonim ***** válasza:

Lehetsz.

Például, ha HIV-es, vagy AIDS-es anya gyermekeként láttál volna napvilágot, akkor nagy eséllyel lennél te is az.

Vagy, ha nyílt sebedbe olyan vér, vagy nemi váladék kerül, ami egy beteg emberé. Ezért szokták mondani, hogy ismeretlennel az orális szex sem biztonságos, mert a szájban lehetnek olyan icipici sebek, amiken át bejuthat a vírus.

2012. dec. 19. 22:26
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/16 A kérdező kommentje:
Anyukám nem AIDS-es és egy pasi volt még eddig életemben a párom akivel 2 éve vagyunk együtt.
2012. dec. 19. 22:31
 7/16 anonim ***** válasza:

Vagy például balesetkor a sérült ellátásánál is vigyázni kell.

Amúgy meg minek a kérdés? Azt hittem, te csak tájékozódsz, de védekező jellegű válaszokat adsz...

2012. dec. 19. 23:22
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/16 anonim ***** válasza:
100%
Nem tudom miért foglalkoztat ez az AIDS ilyen fóbiás szinten? Szerintem már máskor is tettél fel ezzel kapcsolatban kérdést.Sokkal nagyobb az esélye annak, hogy infarktust kapj, mint ennek a fertőzésnek. Ráadásul nem is voltál fertőzés veszélyének kitéve.
2012. dec. 19. 23:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/16 anonim válasza:
100%

Kedves Ismeretlen! Nyugodj meg, nem vagy AIDS-es. Levegőn, vagy az emberi szervezetből kikerülve ez a vírus pillanatok alatt elpusztul, tehát nem lehet "csak úgy" elkapni. (Tehát még szúnyog sem terjesztheti, mert benne is azonnal elhal a vírus!) Ha AIDS-beteggel nem szexeltél, vele közös fecskendőt nem használtál drogozáskor, akkor minden oké, nem vagy AIDS-es. Ha csak attól nyugodnál meg, adj vért, ilyenkor automatikusan letesztelik a véredet mindenféle vírusra és baktériumra, és azonnal értesítenek, ha találnak valamit. Plusz még segítesz is vele másokon. :) Ja, és használjatok óvszert, sok minden egyéb kellemetlen betegséget is megelőzhet, pl. gombás fertőzések.

Egyébként annak idején én is sokáig fóbiáztam ettől ("hála" a médiának), de egy nagyon kedves és türelmes ÁNTSZ-es védőnő mindent elmagyarázott, és megnyugtatott, köszönet neki innen is. (A fikázóknak meg üzenem, hogy mindenkinek joga van a saját fóbiáihoz. A fokozott stressz hozza elő, és éppúgy betegség, mint a nátha, nem tehet róla az illető!!)

2012. dec. 20. 13:12
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/16 A kérdező kommentje:
Hát én már betegesen rettegek ettől, olyan szinten, hogy most is mikor buszoztam annyira befékezett a sofőr, hogy belestem egy utass ölébe, aki ráadásul értelmi fogytékos volt, és már most is azon agyalok, hogy mi van ha tőle kaptam el...:(
2012. dec. 20. 16:00
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!