Kezdőoldal » Egészség » Immunrendszer, fertőzések » Mit tegyek? én ezt már nem birom

Mit tegyek? én ezt már nem birom

Figyelt kérdés
na az van hogy reggel 5 óta fent vagyok mert azt álmodtam hogy mamánál vagyunk ebédelni és én kiszedtem egy nagy tányér levest,de nem bírtam megenni mert rosszul voltam. na erre keltem fel és olyan rosszul voltam hogy fájt a hasam,és idáig iszonyú sokszor elmentem hányni,sőt még hasmenésem is volt jó párszor..most olyan 5 percel ezelőtt feladtam és bevettem egy Daedalon tablettát,anyáék ajánlották mert már nagyon nyavalyogtam, de anya azt mondta hogy ami ki akar jönni az kifog jönni ez ellen nem tehetek semmit. ja és NEM birok enni semmit,mert félek 1.kihányom 2.le se birom nyelni. :( van valami ötletetek mit tudnák csinálni?? FONTOS LENNE mert mindjárt meghalok :|

2012. dec. 26. 10:35
 1/9 anonim ***** válasza:
Ahelyett, hogy gép előtt ülsz, menj ki a levegőre, lélegezz mélyeket.
2012. dec. 26. 10:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/9 anonim ***** válasza:
Sajnos ez vírusfertőzés valószínűleg, főleg ha lázad is van. Nem tudsz mit tenni, szerintem ne is próbálj enni, hideg vizet igyál kortyokban, egyszerre ne sokat. Vigasztaljon, hogy ezek a vírusok általában gyorsan átvonulnak az emberen, holnapra már jobb lesz.
2012. dec. 26. 11:04
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/9 A kérdező kommentje:

Gyáva Oroszlán : nincs erőm kimenni,sőt mzogni is alig birok . most nyitottam ki a szobámba az ablakot egy kicsit hogy kiszellőzzön.

2.válaszoló : oké megpróbálok inni és remélem holnapra jobbsn leszek.:)

2012. dec. 26. 11:11
 4/9 anonim ***** válasza:

Ki kell tisztulnod, ez segít. Azonban enyhíti szenvedésedet, ha a jó öreg, klasszikus hányinger elleni TERMÉSZETES szert alkalmazod a szervezeted spontán méregtelenítése alatt:


GYÖMBÉR GYÖKÉR POR, vagy ami még olcsóbb, egy másik gyömbérféle porított-reszelt fűszerváltozata, nagyon hasonló hatásmechanizmussal:

KURKUMA POR


Célszerű késhegynyit nyállal jól elkeverve lenyelni (ha nem lenen hatásos, akkor akár további fél mokkáskanálnyi is mehet), szóval 10-15 másodpercen át forgasd a nyelveddel SZÁRAZON, FOLYADÉK NÉLKÜL, és ez után nyeld le.


Egyrészt jobban hat magában, másrészt így nem tapad meg a légcsövedben. Az utóbbi kockázat miatt 14 év (legalábbis 12 év) alattiaknak muszáj higítva beadni, pl. kevés langyos vízbe keverve, de így a hatása már enyhébb, sajnos.


Gyömbértea is jó, ha később melegre vágyik a gyomrod, de helyette -esetleg legalább fél órával előtte/utána- a száraz kurkuma, VAGY gyömbérport is alkalmazd, hányás, hányinger esetén!


NEM GÁTOLJA A HÁNYÁST SE A KURKUMA ,SE A GYÖMBÉRPOR, AZONBAN MEGSZÜNTETI AKÁR 5-10 PERCEN BELÜL A HÁNYINGERT, ha a rosszullét más tüneteit nem is feltétlenül.

Sőt, a cél, hogy tudj hányni, fosni stb, ha aszervezeted ezt akarja! A tisztulás alapvető!


A gyömbértea bár annyiból szintén jó, hogy kioldja a leforrázott por értékes anyagait, de tudni kell: a hőkezelés mindig tönkre is tesz is hatóanyagok egy részét!

Épp ezért a langyos vízbe oldott fűszerpor is oké, csak ez esetben órákon át kell áztatni, amennyiben hatásosabbra vágyunk.


Gyümit, zöldséget is ezért -az értékes anyagaiért- kell mindig nyersen fogyasztani, hőkezelés mentesen.


A gyümölcsöt meg mindig magában és üres gyomorra, ez esetben is olykor szükség lehet kurkuma, vagy gyömbérporra, mert néha megerjed magában a gyümölcs, DE A GYÜMÖLCS 100% MEGERJED, HA MÁSSAL együtt fogyasztod, vagy nem üres gyomorra! EZÉRT KELL MAGÁBAN ÉS ÜRES GYOMORRA ENNI MINDIG!!


Gyümievést követően átlag 2 órán át nem szabad enni semmit, ÉS EZ NEM CSAK BETEGSÉG ESETÉN ÉRVÉNYES!!


De ma, és lehetőleg holnap tarts böjt napot: SEMMIT SE egyél, viszont igyál langyos vizet, lehetőleg tiszta lágy vizet.


Gondolok gyógyulásodra, kitartás!

2012. dec. 26. 11:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/9 A kérdező kommentje:
jajj nagyon szépen köszönöm ezt a hosszú választ:) ma nem birok semmi gyógyport bevenni mivel 1.nincs itthon olyan por 2.a gyógyszertár is zárva van :S és itt az a probléma hogy enni se birok SEMMIT :( csak kortonként iszok,azt is nehezen.
2012. dec. 26. 12:21
 6/9 anonim ***** válasza:

Kisgyereknek mondta a gyermekorvos, ezért merem Neked is ajánlani.

Piros címkés Coca-Colából, ami jól be van hűtve, egy nagy evőkanállal kell bevenni, ha hányingered van.

Egyszerre csak 1 kanállal, kis idő múlva, ha nem hánytad ki, kb. 5-10 perc elteltével lehet megint bevenni, vagy, ha jön a hányinger,

De csak az echte, piros címkés a jó !

2012. dec. 26. 14:33
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/9 anonim ***** válasza:

Szívesen! (a hosszút én irtam)

Figyike, kitartás holnapig, bármelyik élelmiszer boltban tök olcsón kapsz FŰSZERES TASAKOK KÖZÖTT kurkumát, vagy gyömbért, de a kurkuma jóval olcsóbb! kb. 120FT / 15g. Hónapokig elég, még ha havonta pár napra rosszul is lennél.


Tisztulnod meg amugy is kell, mondom, pont ez a jo, h nem birsz enni- a szervezeted tudja, mi jó neki - KIVÉVE HOZZÁSZOKÁSOK ESETÉN. Ha nem bír enni valaki, az szinte mindig helyes jelzés a szervezettől.

2012. dec. 26. 20:31
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/9 anonim ***** válasza:

...még valami! A kurkuma gyökér (amiből a porított reszelék készül) NEM HATÁSOS ANNYIRA, HÁNYINGER ELLEN, mint a porított,szárított verziója! Épp így a gyömbérgyökér se hatásos annyira, mint a porított változata!


(Az egész növény, tehát a gyökér hatása inkább általános, és megelőzésre, általános gyógyhatásra nézve azok is kiválóak, de nem speciálisan hányingerre. Ősi indiai, univerzálisan ható növények a gyömbérfélék, köztük a kurkuma.)

2012. dec. 26. 20:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/9 anonim válasza:
0%
1, belehalni nem fogsz, 2, mi a f...ért ülsz állandóan a gép elött? próbálj meg inkább az ablakhoz ülni, és jó mélyeket szívni a levegőből, ne a gép elött punnyadj...amúgy a legegyszerűbb megoldás a hányás ellen az, ha belefulladsz...
2013. jan. 2. 18:49
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!