Kezdőoldal » Egészség » Immunrendszer, fertőzések » A HPV terjed orális szex...

A HPV terjed orális szex útján is?

Figyelt kérdés

HPV-t diagnosztizáltak nálam, az orvossal kezeljük a tüneteket. Új pasim van, még nem feküdtem le vele.

A kérdésem, hogy orálisan kielégithetem vagy esetleg nyállal is terjed, igy is megfertőzhetem?



2012. dec. 29. 23:21
 1/4 A kérdező kommentje:
Szóval arra gondolok, hogy ha olyan nemi szervet 'kényeztetünk a szánkkal' , amin nincsenek tünetetek (condylomák). Ugyanis nekem a végbélnyilás környékén vannak, de ahhoz nem érnénk hozzá meg semmi...
2012. dec. 30. 00:28
 2/4 anonim ***** válasza:
Igen, terjedhet.
2012. dec. 30. 06:38
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/4 A kérdező kommentje:
A HPV ugye nem gyógyitható, csak a tünetei kezelhetőek. Ha valaki egyszer elkapja, márpedig az emberek 80%-a fertőzött lesz élete során. Akkor kell nekem ezen aggódnom egyátalán, hogy tőlem kapja-e el vagy valaki mástól, aki esetleg nem is tud róla? Mit gondoltok?
2012. dec. 30. 09:43
 4/4 anonim ***** válasza:

szia!

mivel lassan már mindenki fertözött.igy nehez kiszürni ki kapja kitöl.

a másik meg ha el is kapja valaki nem biztos hogy szemölcs lesz rajta,igy tudta nélkül is fertöz.

én mondjuk addig biztos nem szexelnék mig a szemölcs kint van.de amugy utana is fertöz ugyhogy passz.sztem ezt az orvos se fogja tudni megmondani.nekem is volt.miutan eltüntek a szemölcsök sz.xeltem az akkori párommal,de szemölcse sose lett.

2012. dec. 31. 15:49
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!