Kezdőoldal » Egészség » Immunrendszer, fertőzések » Volt/van valakinek nyálmirigy...

Réka& kérdése:

Volt/van valakinek nyálmirigy duzzanata, gyulladása, cisztája?

Figyelt kérdés
Olyan sorstársak válaszát várnám akinek nyálmirigy problémája van/volt. Nekem egyoldali duzzanat van a nyakamon, én legalább 2 cm-esnek tapintom. Voltam UH-on (magánon, mert az OEP támogatottra 8 hét a várakozási idő) ott azt állapították meg, hogy ciszta van benne 4 mm-es és nyaljak citromot. Nem nyugodtam meg, mert a nagymamámnak is köve volt a nyálmirigyében és neki is azt mondták nyaljon citromot és rá egy évre kiderült, hogy elrákosodott neki. De nekem a savanyú cukorkától tényleg jobb lett. Felkerestem orr fül gégészetet (mert jelenleg Fehérváron nincs szájsebészeti rendelés) ott azt mondták, ne foglalkozzak vele alig tapintható. 3 hét telt csak el és 2 napja újra érzem, hogy nagyobb (el nem tűnt az alap duzzanat megmaradt végig), és nem tudom, hogy tovább járjak orvoshoz, vagy tényleg nem kell vele foglalkozni. Van valaki akinek van cisztája a nyálmirigyében és kapott valami hasznos tanácsot, pl mitől alakulhat ki, kell-e ellenőrizni, a ciszta is el tud rákosodni vagy csak a nyálkő? A neten csak a legrosszabb lehetőségeket találom, és ilyenkor borzasztó lesz a közérzetem.

2013. jan. 4. 12:37
Sajnos még nem érkezett válasz a kérdésre.
Te lehetsz az első, aki segít a kérdezőnek!

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!