Kezdőoldal » Egészség » Immunrendszer, fertőzések » Rhabdomyolysis vagy myositis?...

Rhabdomyolysis vagy myositis? Esetleg valami más? Hová forduljak?

Figyelt kérdés

23 férfi éves vagyok és szeptember végén egy éjszaka arra ébredtem hogy rettentően fájnak az izmaim, ízületeim és nem nagyon tudtam mozogni. Háziorvosom először mononukleózisra gyanakodott, de mint a későbbi kórházi vizsgálatokból kiderült, ez téves megállapítás volt. A vérképem szerint nagyon magas volt a kreatin-kináz szintje (kb 5000). A mono miatt a Szent László Kórház Infektológiájára szállítottak ahol már 11 000 volt a CK. A vérképben ezen kívül kissé emelkedett gyulladásos paraméterek szerepeltek, a mononukleózis teszt negatív lett. A fájdalom később izomlázszerűvé vált és szinte az egész testen végigment, majd lassan csillapodni kezdett. 5 napig feküdtem és rengeteg folyadékot ittam és kb. 10 nap után helyreállt a CK szint. A kórházi kezelőorvosom a rhabdomyolysis nevet írta a zárójelentésre, mellesleg azt is megjegyezte hogy tévedésből kerültem az osztályukra és hogy nem hozzájuk kellett volna mennem. Pár hét után már teljesen jól voltam de az ízületi panaszok lassan múltak és egy részük megmaradt.


Az elmúlt vasárnap éjszaka ismét heves fájdalomra ébredtem. Ezúttal a bal felkarom kezdett el nagyon fájni. Mellette ismét izomlázszerűen fájtak a hát és a másik kar ízületei is. A háziorvos ezúttal a SOTE Neurológiai klinikájára utalt be, ahol a neurológiai vizsgálatok az EKG és a röntgen semmilyen kóros eltérést nem mutatott. A vérvizsgálat ismét gyulladásos értékeket és 1400-ra emelkedett CK-t jelzett. Egy éjszaka után kitettek a kórházból, mert a problémámmal nem tudnak mit kezdeni. A zárójelentésen infekciós eredetű myositis áll és azt tanácsolták keressem fel a Szent László Kórházi kezelőorvosomat. Azt aki szintén úgy küldött el, hogy ezzel a problémával nem őket kell keressem.


Tegnap felkerestem egy reumatológust, aki még a papírjaimat sem volt hajlandó megnézni. A történetemet még meghallgatta majd közölte hogy fiatal vagyok még, majd 50 év múlva jöjjek a reumatológiára ne most... Azt mondta a problémámmal nem tud mit kezdeni és hogy ez nem az ő szakterülete. Most akkor hová forduljak?



2013. jan. 8. 23:21
 1/2 anonim ***** válasza:
Jós, javasasszony. Sajnos van olyan, aki 20 évesen csak rohad sok fájdalomcsillapítóval tud élni, dolgozni. Ha találsz egy kínai orvoslást tanult orvost, akkor talán, a más látószögből eredően tud segíteni. Én akkor keveredtem oda, amikor közölték, hogy a légszomjjal együtt kel tudnom élni, de tudnak adni nagyon jó fújkálókat, hogy ne fulladjak meg. Egy vizitet megér.
2013. jan. 26. 04:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/2 anonim válasza:
Ez vírusos myositis ès rhabdomyolysis
2017. júl. 31. 00:10
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!