Kezdőoldal » Egészség » Immunrendszer, fertőzések » Szerintetek mit tegyek?...

Szerintetek mit tegyek? (bélférgesség)

Figyelt kérdés

még csak 14 éves vagyok,de lassan 1éve fedeztem fel a székletemben a férgeket:((egyre gyakrabban viszket este az ánuszom környéke,ugye akkor jönnek ki..:/

anyukámnak nem merem el mondani,annyira kínos.:((

esetleg valami recept nélkül kapható gyógyszert ismertek ?

sok foghagyma lehet megoldás?

megakarok ettől szabadulni!:(


2013. jan. 16. 21:21
1 2
 1/11 anonim ***** válasza:
Menj el orvoshoz. 14 évesen simán megteheted már.
2013. jan. 16. 21:30
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/11 anonim ***** válasza:
ir fel a háziorvos gyógyszert,ami 2600ft ha jól emlékszem,de ha megeszel napi 7-8 gerezd fokhagymát,ketté vágod és lenyeled vizzel,kb 1 hétig akkor ugyan ugy ki írtja őket.Kisfiamnak is volt nálunk bevált a fokhagyma.Mondjuk a gyogyszer könyebb,mert azt hiszem csak pár darab
2013. jan. 16. 21:32
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/11 anonim ***** válasza:
Miért nem mondod el a szüleidnek? Ez nem szégyen. Ők fognak tudni ebben segíteni neked.
2013. jan. 16. 21:32
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/11 degesz ***** válasza:

Minél előbb menj orvoshoz! (iskolaorvos vagy háziorvos)

Ne szégyeld, el sem hinnéd milyen sok embernek van/volt bélférge. Az orvos ad rá gyógyszert. De minél hamarabb!

2013. jan. 16. 21:33
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/11 anonim ***** válasza:
Nincs ebbe semmi ciki, csak segíteni akarnak rajtad.
2013. jan. 16. 21:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/11 anonim ***** válasza:
Menj el orvoshoz, mert egy év alatt már nagyon elszaporodhattak, és mivel előled "szívják" el a tápanyagot, egészségügyi problémát is okozhatnak. A kellemetlen viszketésről nem is beszélve. Nincs ebben szégyellnivaló, sokan kapnak férget, főleg, aki állatot tart. Nekem is volt. Elmentem, az asszisztensnek kint elmondtuk, mi a baj, bement, és hozta a receptet, be sem hívtak. Nem emlékszem, mennyi idő alatt hajtotta ki a gyógyszer, de igazi megkönnyebbülés volt utána. Ami fontos, lehet, hogy az orvos is elmondja majd, hogy kezelés alatt semmiképp se vakarózz, mert visszafertőzöd magad. Kádat, meg minden, családdal közös használatú dolgot fertőtlenítsetek mindig.
2013. jan. 16. 21:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/11 anonim ***** válasza:
Nekem van 3 kutyám, egy macskám, kutyakozmetikus vagyok, és még soha nem volt bélférgem. Igaz, rendesen féregtelenítem a háziállataimat. Kérdező! Ha van háziállatod, amellett hogy elmész orvoshoz, a környezetedben lévő állatokat is féregteleníteni kell, sőt, a családodat is.
2013. jan. 16. 21:52
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/11 anonim ***** válasza:

Szerintem is orvoshoz fordulni a legkönnyebb, DE!

Ha ír fel valami gyógyszert, akkor nézz utána, mert lehetnek mellékhatásai, olyanok, amik csak később jönnek elő.

Engem is kezeltek bélférgesség ellen gyógyszerrel, és most 20 évesen Crohn-beteg vagyok, ami egy gyulladásos bélbetegség. Tesztekkel bizonyították, hogy ezt a gyulladást például a bélféreg jelenléte enyhíti, mivel érdeke, hogy a gazdatest minél egészségesebb legyen.

Tehát úgymond természetes, hogy az ember (egy ideig) bélférgekkel él együtt ehhez hozzászokott a szervezet, az idők során szimbiózis tudott kialakulni.


Egy szó mint száz, én azt tanácsolom, hogy a természetes módot próbáld ki, mondjuk a fokhagymát és csak akkor szedj gyógyszert, ha az nem segít.

2013. jan. 16. 22:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/11 anonim ***** válasza:
69%
Menj el orvoshoz még holnap. Ez nem vicc. És ne próbálkozz házi szerekkel, mert egyáltalán nem biztos, hogy beválik. Ez nem ciki, a szüleid sem fogják annak tartani, valószínűleg meg lesznek ijedve. Egyébként tényleg elég gyakori, a háziállatok is hordozók lehetnek, de akár az iskolaudvaron is összeszedhetted.
2013. jan. 16. 22:24
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/11 anonim ***** válasza:

Mindenképp szólj a szüleidnek, ez egyáltalán nem ciki! Azért is fontos, hogy tudjanak róla, mert az egész családnak szednie kell féreghajtót, mivel rendkívül jól szaporodnak a kicsikék, és nagyon jól fertőz. Nem vicc, mondd el mihamarabb anyukádnak, és mars gyógyszerért! Nekem gyerekkoromban elég sűrűn volt cérnagilisztám, és még a bugyikat is vasalni kellett, mert peték maradhatnak rajta mosás után is!

És még egyszer: Egyáltalán NEM ciki!!!!

2013. jan. 16. 22:29
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!