Kezdőoldal » Egészség » Immunrendszer, fertőzések » A nyákot miért nem szabad...

A nyákot miért nem szabad lenyelni?

Figyelt kérdés

Azt a részét tudom, hogy gyomorhurut alakulhat ki és szövődmények.


Leginkább a biológiai, evolúciós oka érdekel. Ugyanis a természetes, ösztönös viselkedésforma az lenne, ha mikor gombóc van az ember torkában, nyel egyet. Ezzel szemben a "krákogj egyet, köhögd fel" már tanult viselkedésforma.


Nem úgy kellett volna kifejlődnie az embernek, hogy a gyomor semlegesíti a légúti megbetegedések során keletkező váladékot?


Vagy a vírusok evolúciója pont az emberi evolúció ezen handicap-jét használja ki? Ha így van, az újabb kérdést vet fel, ugyanis a vírus túlélése szempontjából sem előnyös, ha a gazdatest elpusztul, mert akkor a vírus is elpusztul.



#vírus #hurut #evolúció #influenza #nyák #váladék #felsőlégúti megbetegedés
2013. febr. 7. 15:51
 1/5 anonim ***** válasza:

öhm... ne haragudj, de én mmég nem hallottam róla,hogy nem szabad lenyelni...

Amit mondasz az viszont "több sebből is vérzik"... Az igaz,hogy fel kell köhögni,mert a légútjaidon rakódik le ez a gennyes váladék, ezáltal a levegő szabad áramlását akadályozza! DE! ha felköhögöd, azután senki és semmi nem tiltja, hogy lenyeld! Ellenben abban vírus nincs. Elhalt sejttörmelék igen, de vírus nem. És amúgy ha lenne is, az elpusztulna a gyomorsav hatására.

Én legalább is így tudom.

2013. febr. 7. 16:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/5 anonim ***** válasza:
Én valami olyasmit hallottam, hogy lenyelni sem hülyeség, mert akkor a szervezet jobban érzékeli, hogy gond van ha ilyen anyag került a gyomorba.
2013. febr. 7. 18:24
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/5 anonim ***** válasza:

"A nyákot miért nem szabad lenyelni?"

Gyomorsav elintézi, semmi bajod nem lesz. Ez olyasféle népi bölcsesség, mint, hogy répától jobban tudsz fütyülni.

2013. febr. 7. 18:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/5 anonim ***** válasza:
Mert tele lehet kondenzátorral, az meg veszélyes hulladék.
2013. febr. 7. 19:16
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/5 anonim ***** válasza:
100%
Igen. Az előttem szólóval egyet értek. Baromi kemény a szilícium szubsztrát. Ne is próbálkozzatok vele! :D :D
2013. febr. 8. 15:06
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!