Kezdőoldal » Egészség » Immunrendszer, fertőzések » MANDULAGYULLADÁS! HELP!?

Soshelpme kérdése:

MANDULAGYULLADÁS! HELP!?

Figyelt kérdés

Sziasztok! Nagyon sürgős lenne a válasz ugyanis köpni ,nyelni nem tudok annyira fáj a mandulám.

Voltam orvosnál,influenzához hasonló tünetekkel.

De most jöttem rá( sajnos magamtól kellett,úgy tűnik az orvosom kissé öregszik ...).

Mandula gyulladásom van.

Eddig csak a levertség ,láz és nyaki fájdalmam volt de most már tisztán látszik ,hogy megduzzadt a mandulám ,fehér gennyes cuccok vannak rajta.Antibiotikumot szedek ( Azi Sandoz) ... elég kevés van benne,a felét már megettem ,anya lórugásként emlegeti ,vasárnapra (azaz holnapra) kell elfogynia .Tehát még van kettő.

Mivel tudnám enyhíteni a fájdalmat,azon kívül hogyha nem múlik el akkor (orvos váltás után) elmegyek orvoshoz? Valami fertőtlenítő? Van itthon Betadin ,az írja rá ,hogy vízben oldható ,tehát gondolom belsőleg van .De nem értek hozzá bocs ha nem így van......KÖSZI A VÁLASZOKAT! :)



2013. febr. 16. 20:26
 1/6 anonim ***** válasza:

A Betadin oldat kizárólag kólsőleg használható, fertőtlenítésre.

Torkodra vegyél Phlogosol oldatot és azzal öblögess, vagy kamillával, esetleg langyos sós vízzel, ez elég undorító, de gyorsan leviszi a gyulladást.

2013. febr. 17. 07:39
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/6 anonim ***** válasza:
Én is így vagyok. Csak gyógyszert sem kaptam. :(
2013. febr. 17. 22:10
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/6 A kérdező kommentje:

1.komizó : köszi ,megpróbáltam de nem segített ,a mandulám már akkora mint egy dió,lassan levegőt sem tudok venni.

Alig várom ,hogy anyu hazaérjen és mennyünk a dokihoz! :C

Valószínűleg kiveszik a mandulám ,mert nem elsőre történik ez.Próbálják bennem tartani a lelket ,de borzalmas.


2.komizó : menny át esetleg másik orvoshoz ,vagy a mostanihoz és mondd el neki ,hogy legalább valamilyen torok fertőtlenítőt ajánljon neked.De ugyanebben a legközelebbi gyógyszertáras néni is megtudja tenni! Gyógyulgass te is!

2013. febr. 18. 13:56
 4/6 anonim ***** válasza:
Második vagyok. A monstaninál voltam szerdán és csütörtökön és lebaszott, hogy minek mentem vissza. Meg amúgyis szakmailag egy nagy nulla a dokim. :((( Máshova meg fogalmam sincs, hogy hova kéne mennem, mert fogalmam sincs, hogy ki az aki szakmailag is tud valamit és normális is a betegeivel.
2013. febr. 18. 14:08
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/6 A kérdező kommentje:
mindenképp menny el másik orvoshoz, nekem ma derült ki ,hogy Mononucleosisom van ...
2013. febr. 18. 17:23
 6/6 anonim ***** válasza:
Az mi? Kaptál rá valami gyógyszert? Jobbulást:)
2013. febr. 18. 18:14
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!