Kezdőoldal » Egészség » Immunrendszer, fertőzések » Érdemes beadatni a kulancs...

Érdemes beadatni a kulancs által terjesztett agyhártyagy. Elleni oltást?

Figyelt kérdés
Mikorra alakul ki a védettség? Én még nem voltam beoltva, úgy tudom talán 3-t kell felvenni?
2008. jún. 7. 14:43
 1/3 anonim ***** válasza:
A párom kb egy hete oltatta be magát és jól tudod ez 3 oltásból áll. Az elsőt követően 1 hónap múlva jön a következő és 1 év múlva az utolsó. A teljes védettség sajnos csak egy év alatt alakul ki. Szerintem ha sokat tartózkodsz a szabadban akkor érdemes beadatni, mert sajnos nagyon sok a fertőzött kullancs. Annyi kellemetlenség van a dologban, hogy az első oltás után 3 napig lehet hőemelkedésed, fájhat a fejed, rossz közérzeted lehet. Szegény barátom sem érezte túl jól magát utána.:)
2008. jún. 7. 20:41
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/3 anonim ***** válasza:
Érdemes tájékozódni, hogy ahol laksz, vagy amerre túrázni szoktál esetleg, ott mennyi a fertőzött kullancs. Mert nálunk, Somogyban pl. nagyon sok. Ha túrázol, kirándulsz, olyan helyen laksz, szóval ahogy előttem is írták, ha sokat vagy kullancsos helyen, akkor érdemes. De egyébként meg elég ritka. :)
2008. jún. 7. 23:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/3 anonim ***** válasza:
Szeintem érdemes, baja nem lesz tőle, csak véd és 3 évente emlékeztető oltást kell beadni, hogy folyamatos legyen a védelem, ez felnőtteknél sem árt.
2008. jún. 8. 10:02
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!