Kezdőoldal » Egészség » Immunrendszer, fertőzések » Nőgyógyászati Citólógiai...

Nőgyógyászati Citólógiai vizsgálaton kimutatható a HIV vírus?

Figyelt kérdés
1 hónapja voltam nőgyógyásznál azzal a panasszal,hogy nem rendszeres a vérzésem,December 16.volt az utolsó az után vettem be eseményutáni tabit,Január .pecsételtem pár napig s azóta nem menstruálok . Szóval elmentem levette a Rákszűrést tegnap megkaptam az eredményt,Kórós hámelváltozásom van CIM 1. p3 az eredmény,HPV gyanús vagyok és 6 hónap múlva újra vizsgálást ajánlottak,de felkerestem az orvosomat s azt mondta nincs probléma gyulladásom lehet,de kikel ezért ezt vizsgálják szerintetek ez micsoda ? HIV vírusra gyanakszom mert az az igazság volt egy fél éves kapcsolatom és a srácról azt terjesztették hogy HIV hordozó ,kérlek írjatok !
2013. febr. 27. 20:52
 1/4 anonim ***** válasza:
A HIV vírus nem igazán szokott ilyen tüneteket okozni. Nem lehet megállapítani citológiai vizsgálatból, ehhez vérvétel kell, az aktustól számítva ha eltelt 3 hónap, akkor elvileg kimutatható a vérben a vírus.
2013. febr. 27. 21:01
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/4 anonim ***** válasza:
Háziorvossal konzultálj, vagy a nőgyógyászoddal, vagy ha van személyes ismerősöd, aki ért az egészségügyhöz, akkor tőlük kérj tanácsot. Az a legmegbízhatóbb. A vírussal kapcsolatban pedig menj el vérvételre :)
2013. febr. 27. 21:14
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/4 anonim ***** válasza:
Csak vérvétellel mutatható ki, ha "anonim" szeretnél szűrést elvégeztetni, a László Kórházban BP.-en végeznek HIV szűrést. Kérheted azt is hogy 1 óra alatt legyen meg az eredmény, pár éve voltam akkor ez 6 ezer ft-ba került. Amiket leírtál annak semmit köze a HIV fertőzöttséghez. A nőgyógyászati rákszűrésre mindenképpen menj el 6 hónap múlva, írd be a naptáradba, mert nagyon fontos ellenőrizni!!
2013. febr. 27. 21:31
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/4 anonim ***** válasza:

Nem lehet, hogy kevered a HPV-t (ennek egyes típusai okozhatnak a méhnyakon elváltozásokat, majd rákot) és a HIV-et (gyógyíthatatlan, szerzett immunhiányt okoz)?

Amúgy citológiával egyiket sem lehet kimutatni, viszont az esetlegesen HPV (vagy más) okozta elváltozást (és nem a vírust!) kimutatja. Kérésre lehet a citológia mellett PCR kimutatást kérni (talán 5ezer Ft körül van az ára).


A HIV-et az aktustól számított min. 3 hónap múlva lehet kimutatni vérvételből (antitest meghatározás), de ha pozitív, akkor megerősítő vizsgálat is kell.

2013. febr. 27. 21:49
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!