Kezdőoldal » Egészség » Immunrendszer, fertőzések » A penészgomba tényleg rákot okoz?

A penészgomba tényleg rákot okoz?

Figyelt kérdés

Az egyik válaszban olvastam ilyet. Ezen én nagyon meglepődtem, mert még soha nem hallottam ilyet.

Nálunk pl a konyhában az egyik sarokban penészesedik a fal. Akkor most rákos leszek?


2009. szept. 14. 22:21
 1/3 anonim ***** válasza:

IGEN!!!

Ezért is nem szabad megenni pl. az olyan befőtteket, lekvárokat, amelyek tetején penészesedést látunk. Sokan ezt leszedik és vígan megeszik (ill. a gyerekeikkel megetetik) a lekvárokat, holott a gombában levő mérgek (toxinok) és a gombafonalak az élelmiszert sokkal mélyebben megmérgezték! (Én ezeket teljes egészében kidobom!)


Javaslom, hogy a falon levő penészesedést töröld le egy hypós (vagy cloroxos vagy flóraszeptes) ronggyal, ez gátolja majd a kifejlődését. Lehet kapni falra való "penészesedés elleni" folyadékot.

Ne hagyd fejlődni a falon a penészréteget, mert az láthatatlanul szórja szét a levegőben a spóráit, amit ti a lakásban belélegeztek és ez allergiát, vagy komolyabb betegségeket is okozhat!


[link]

2009. szept. 14. 22:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/3 A kérdező kommentje:

Köszi!

És mi a helyzet a direkt penészes sajtokkal, szalámikkal?

Régebben nagyszüleimnek volt szőlőjük borospincével. Ott a falon is tele volt minden nagy penésztelepekkel. A levegő is olyan poshadt penész szagú volt volt a pincében.

Évekig, évtizedekig dolgoztak ott és itták a penészes helyről származó bort, de egyikük sem volt rákos. Csak szimplán szerencséjük volt?

2009. szept. 15. 08:31
 3/3 A kérdező kommentje:

Még egy kérdés: a penészben lévő mérgek legfeljebb a májamat, vesémet károsíthatják, ha nagyobb mennyiségben kerül a szervezetembe.

De hogy a csudába módosítják a DNS-emet, hogy rákos legyek? Erről lehet valamit tudni?

2009. szept. 15. 08:34

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!