Kezdőoldal » Egészség » Immunrendszer, fertőzések » Más is tölti megfázással a...

Más is tölti megfázással a húsvétot? Mit javasoltok "átvészelésre"?

Figyelt kérdés

Azon gondolkodtam, hogy vajon csak én vagyok olyan szerencsétlen, hogy 2 nappal húsvét előtt fájlalom a tokomat, ma reggel pedig 4 óra alvás után 38.3 hőre ébredek. A náthát, a fejfájást, a hányingert, végtagfájdalmat és egyéb rosszat gondolom már említenem sem kell. Napközbe bekávéztam (4 pohár), hogy fent tudjak lenni estig, mivel 4 óra alvás azért nem olyan sok, de még most sem vagyok fáradt. 3 gyógyszert vettem be, most csak enyhe hőemelkedésem van (37.4), szóval ez a húsvét is emlékezetes lesz, főleg, hogy nálunk még mindig van egy kis hó a házak tetején..

Van még valaki, aki így járt, és most is épp zsepihegyekben ül, takaróba csomagolva, mellette teával, lázmérővel és gyógyszerrel?

Mit javasoltok? Milyen gyógyszer lenne jó? Például adják ezt a Neocitran-t meg a Wick termékeket, ezek használnak? Esetleg házi tanács?

Legjobban a nátha ellen kellene valami, mert most jelen pillanatban az a legelviselhetetlenebb.

Köszönöm előre!:)

(15/L)



2013. márc. 31. 23:19
 1/5 anonim ***** válasza:

Szia!


Hasonló panaszokkal küzdök, csak lázam nincs még. De a torokfájás, köhögés stimmel!


Ami nekem beválik: méz, meleg tea, forró fürdő, neo citran, strepsils, algopirin, és alvás alvás alvás. Én ilyenkor nem iszok kávét (pedig nagy kávés vagyok) ha a szervezetem aludni kíván, hát alszok. Egyébként is jobban érzem magam szundi után.

2013. márc. 31. 23:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/5 A kérdező kommentje:

Jobbulást neked, és hát reménykedjünk, hogy nem lesz lázad!:)

Én most nem kívánok aludni, mert lázra ébredtem, és van bennem egy kis félelem, hogy megint így járok. Bár most ment feljebb a hőemelkedésem, megint bevettem egy gyógyszert és szerintem nemsokára megyek aludni is. Az alvás még annyiból rossz nekem, hogy folyton folyik az orrom, de nem tudom rendesen kiüríteni és ettől nem lehet jót aludni. Ha meg a számon veszem a levegőt reggelre jobban fáj a torkom.

Szóval ennél a megfázásnál rosszabb nincs:/

2013. márc. 31. 23:59
 3/5 anonim válasza:

Sziasztok! Sajnos én is így töltöttem a húsvétot, a mai napig!

Torokfájással kezdődött, másnap már 10 percenként fújtam az orromat, hétfőn volt hőemelkedésem is, és még mindig egyfolytában orrfújás + kapar a torkom. Sok tea, sós vizes gargalizálás, mebucain, orrcsöpi, 100-as zsepi és pihenés. Remélem hamar vége lesz. Jobbulást nektek! :)

2013. ápr. 3. 11:18
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/5 anonim ***** válasza:

Szia, most h vagy? Remélem már jobban, én még benne vagyok.

Még pénteken kezdődött, dettó torokfájással, már aznap fejfájás orrfolyás szóval ami ilyenkor kell:(

Másnap már nekem volt hőemelkedésem, és sajna a nátha mára sem múlt el, aludni alig tudok.

2013. ápr. 3. 19:04
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/5 A kérdező kommentje:

Sziasztok! Először is jobbulást mindenkinek!:)

Már jobban vagyok, tegnap előtt már nem volt lázam viszont azóta köhögök is. A torkom még kapar, de jobbadon már csak a köhögéstől fáj. A náthám azóta is szépen megvan, hiába fújom, orrcsöpizek és nem megyek ki a hidegre, egész nap bent vagyok. A nátha a legrosszabb az egészben. Sokszor még aludni sem hagy..:/

Jobbulást nektek!:)

2013. ápr. 4. 08:43

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!