Kezdőoldal » Egészség » Immunrendszer, fertőzések » Tetanusz után normális a láz?

Tetanusz után normális a láz?

Figyelt kérdés
A nagymamám tegnap belerúgott egy rozsdás vasba, ami megsebezte a lábszárát, és utána bevittük az ügyeletre, mivel május 1-jén nem volt rendes rendelés. De mivel falun lakunk, az ügyeletes doki eléggé tapasztalatlan volt, azt mondta, nem tud vele mit kezdeni, ír rá egy gyulladáscsökkentőt, és másnap menjen vissza a rendes rendelésre. A gyulladáscsökkentő még aznap kiváltottuk, be is vette. Azt mondták, 3 nap kb, mire ez a gyulladáscsökkentő hat. Azonban a mamámnak 38-9 fokos láza van azóta, és másnap (ma) visszament a rendelésre, és megvizsgálta az orvos, adott neki tetanuszt. de a helyzet nem igazán javult, az egész érdétől a bokájáig céklavörös a lábának a színe. Bár a mamám úgy látja, lejjebb húzódott a vörösség, én nagyon aggódok érte... Mi lehet ez? Mit kéne tennünk?

2013. máj. 2. 18:59
 1/2 anonim ***** válasza:
Nekem is volt lázam a tetanusz után. Nekem 3 hete szúrta át a tenyerem a szög, és nekem is nagy kiterjedtségű piros folt volt a szúrás környékén. Tetanusz, és láz, másnapra a lázam lement, a seb meg szépen begyógyult. Nem kell aggódni.
2013. máj. 2. 19:15
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/2 anonim ***** válasza:
Mindig mondtam, hogy berúgni jobb, mint rozsdás vasba belerúgni.
2013. máj. 8. 19:16
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!