Kezdőoldal » Egészség » Immunrendszer, fertőzések » Mennyi idő, mig elmúlik az...

Mennyi idő, mig elmúlik az antibiotikumtól a láz?

Figyelt kérdés
6 napja lettem lázas,az első 2 nap szinte folyamatosan egész nap,levitte a gyógyszer,de kis idő után vissza is jött.Aztán egyre több időt voltam láztalan,de estére,és reggelre lázas voltam.Hétfőn irtak fel antibiotikumot,eddig 3 szemet vettem be,de ma reggel még szintén lázra ébredtem,bár az este nem vettem már be csillapitót.Tegnap szinte egész nap láztalan voltam,esetleg kis hőemelkedésem volt,már örültem,erre ma 38.4 volt mikor felébredtem.El fog ez múlni valaha?
2013. máj. 15. 07:33
 1/2 anonim ***** válasza:

Amint kiírtja a kórokozót a szervezettől. Jelentős javulás 2-4 nap alatt szokott beállni, de persze tarthat tovább is. A lényeg, hogy szedd végig, amíg az orvos mondja, akkor is, ha már nem érzed magad rosszul, mert lehet, hogy a kórokozó még ott van benned, csak nem elég nagy mértékben, hogy immunválaszt váltson ki, de ha abbahagyod a gyógyszer szedését újra előjöhet a betegség, esetleg az adott antibiotikumra rezisztens formában.

Jobbulást!

2013. máj. 15. 08:03
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/2 A kérdező kommentje:
Köszi!Akkor végül is ne ijjedjek meg ha pl ma is belázasodnék még?
2013. máj. 15. 08:23

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!