Kezdőoldal » Egészség » Immunrendszer, fertőzések » Megharapott egy kutya, nadrágo...

Megharapott egy kutya, nadrágon keresztül, a nadrág nem szakadt ki, de a lábamon meglátszik a fognyoma. Oltva volt, tetanuszoltást kellene kapnom?

Figyelt kérdés
2009. okt. 2. 08:44
1 2
 1/13 anonim ***** válasza:
32%
Szerintem az sosem árt.
2009. okt. 2. 08:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/13 anonim ***** válasza:
64%
Ha fel is sértette a bőröd, akkor kell. De ha nem vérzett, akkor nem szükséges.
2009. okt. 2. 09:08
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/13 anonim ***** válasza:
77%
A lányomat is harapta meg úgy kutya, hogy nem szakadt el a nadrágja. Felhívtuk az ügyeletet, és a doki azt mondta, hogy biztos ami biztos, vigyük le a gyereket és kap egy szurit.
2009. okt. 2. 09:12
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/13 A kérdező kommentje:
Felsértette a bőröm, picit vérzett.
2009. okt. 2. 09:41
 5/13 anonim ***** válasza:
72%
Szerintem is menj el egy tetanuszra. Ártani nem árthat, és jobb a biztonság.
2009. okt. 2. 09:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/13 anonim ***** válasza:
55%
Ha oltva volt vidd el az oltási könyvét a dokihoz ő majd eldönti de szerintem feleslegessen ne adasd be .
2009. okt. 2. 10:02
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/13 anonim ***** válasza:
64%

ha a kutya oltva van, teljesen felesleges. nekemis van kutyám, ő is oltva van, játék közben párszor már felsértette a bőrömet, és nem nadrágon keresztül, hanem élesbe, a fogaival, de soha nemlett semmi bajom, ilyenkor teljesen felesleges az oltás.

főleg ha a nadrágod kise szakadt, a fogai nemis érintették a bőrödet

2009. okt. 2. 12:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/13 anonim ***** válasza:
100%
Ha vérzik, mindenféleképpen érdemes dokinak megmutatni, majd Ő eldönti, hogy kell e valami védőoltás vagy sem.
2009. okt. 2. 12:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/13 anonim ***** válasza:
100%
A kutya veszettség ellen van beoltva (ha bevan) Az embernek akit megharapott tetanuszt adnak, a fertőzés ellen. Mivel a kutya szája tele van baktériummal. Ez nem én találtam ki. Ezért kell a tetanusz. De ha nem akarod az oltást, fertőtlenítővel kezeld le a sebet (pl Betadin)
2009. okt. 2. 13:24
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/13 A kérdező kommentje:
Köszi a válaszokat!
2009. okt. 2. 13:42
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!