Kezdőoldal » Egészség » Immunrendszer, fertőzések » Allergia (de extrém) miatt...

Allergia (de extrém) miatt muszák szteroidot szednem.2x2 mg-os dosisban is veszélyes lehet hosszabb távon?

Figyelt kérdés

Azaz idén már kb 1 hónapja megjelentek az olyan tünetek, hogy nem láttam, aztán be is fulladtam, és minden évben ott kötünk ki a dokival, hogy amikor már az antihisztaminok 10-szeres adagja se hat semmit, akkor muszáj szteroidra áttérni.


ha ezt szedem évente 4 hónapot, de kis dosisban, abból lehet valami gond?

(akár szőrösödés, akár valami belső probléma ...??)



2013. máj. 17. 07:47
 1/10 anonim ***** válasza:
Kis dózisban és viszonylag rövid ideig nem valószínű. De sajnos szedned kell,ha ilyen extrém tüneteid vannak.Rendszeresen ellenőrizzétek mellette a vérnyomásodat és a vércukorszintedet.
2013. máj. 17. 08:11
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/10 anonim ***** válasza:

Semmi alternatív megoldás az allergiára?

ÁBSZ csökkentése, glutén-tejfehérje kerülése, semmi nem megy?

HKO orvosi módszerek?

2013. máj. 17. 08:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/10 A kérdező kommentje:

semmi, az ég világon semmi.

már ételösszetevők kerülése is volt, aztán most meg 4 féle antihisztamint szedek, és mindegyiket emelt dosisban, de semmi.


a cukortól én is félek, na meg nehogy kiszőrösödjek mint a majom :(

2013. máj. 17. 09:33
 4/10 anonim ***** válasza:

na ilyenkor kur.vaanyázok én, a tehetetlenségben.


[link]

Gyulladáscsökkentő (paleo) táplálkozás szigorúan megvolt?

Nem ígéret, de annyi embernek elmúlt a 'sima' nyári pollenallergiája pár hónap gluténmentesség után.

2013. máj. 17. 09:41
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/10 anonim ***** válasza:

Az orvos úgy ír fel gyógyszert (főleg szteroidot), hogy előtt mérlegel. Ha több lenne a károd hatása a számodra, mint amennyit nyernél vele, akkor nem szedetné veled, hidd el.

Ha szükséges, akkor sajnos szükséges.

2013. máj. 17. 10:09
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/10 anonim ***** válasza:

Szia! A gyógynövényeket próbáltad már?Immunerősítést? Sok olyan embert ismerek, akik márt tünetmentesek.Egy próbát mindenképpen megérne. A szteroidok sok kellemetlenséget tudnak okozni. Az nem megoldás, hogy egy egész életen át évi rendszerességgel szedned kell és feltehetően majd egyre nagyobb dózisban.

Ha érdekel egy másfajta lehetőség is,jelentkezz.

Jobbulást!

2013. máj. 19. 13:32
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/10 A kérdező kommentje:

hát sajnos az a helyzet, h nem nagyon van választás, mivel májustól októberig használhatatlan vagyok, folyik mindenem, nem látok, vörösek a szemeim és stb. szóval ... sajnos ez van.

egyedül a szteroid szüntette meg a panaszokat, úgy tűnik, muszáj, hiszen nem tudom fél évre felfüggeszteni az egész életemet :(

2013. máj. 20. 08:58
 8/10 anonim ***** válasza:

anyukám meghízott tőle...

próbáld ki a sóbarlangot. hátha!

szezonális allergia, vagy egész évben van?

2015. febr. 6. 20:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/10 A kérdező kommentje:

csak szezonális szerencsére és csak parlagfűre, na de az meg olyan mértékben h semmi alvás, kétszeresére dagadt véres, vörös szemek, megállíthatatlan orrfolyás ..stb.


volt már sóbarlang is amúgy, de az is max addig szünteti, amíg bent vagyok. amint kijöttem, kezdőik elölről abban a pillanatban. szal .... nincs ötlet ez a nagy helyzet :(

2015. febr. 8. 10:42
 10/10 anonim ***** válasza:

jajj, szegény:(

pollenekre vagy allergiás? vagy másra is?

2015. febr. 8. 14:25
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!