Kezdőoldal » Egészség » Immunrendszer, fertőzések » A magyarországi denevérek...

A magyarországi denevérek mennyire veszélyesek veszettség szempontjából? Aki rendszeresen jár barlangokba, annak érdemes beoltatni magát?

Figyelt kérdés
Nemrég egy barlangban sikerült jócskán bomló denevértetembe tapicskolni, lyukas kesztyűben, most olvastam hogy ezek az állatok jó eséllyel hordozzák a fertőzést + barlangokban nyálkahártyán keresztül, belégzéssel is fertőződhet az ember... Azóta több mint egy hét telt el, most akkor rohanjak orvoshoz, vagy felejtsem el a dolgot? Nem szeretném magam kiröhögtetni, meg hipochondernek tűnni, de azt sem, hogy aztán baj legyen...

2013. jún. 10. 00:52
 1/2 anonim ***** válasza:

ha megharap akkor mindenképpen, de a veszettségen kívül több mást is terjesztenek. én több mint 15 éves barlangi pályafutásom alatt senkit sem hallottam aki ettől lett volna valamilyen beteg, még denevérészek közt sem.

de gondolom jól kezet mostálutána. ja és nem igen szoktunk kesztyűt viselni, mert nélküle biztosabb a fogás; max bontási munkáknál.

2013. jún. 10. 06:38
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/2 anonim ***** válasza:
denevérek között nálunk igen ritka a veszettség és csak harapással. Elhalt állatban már rég nem életképes a vírus.
2018. jan. 4. 14:07
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!