Kezdőoldal » Egészség » Immunrendszer, fertőzések » Pityriasis rosea - Rózsahámlás...

Pityriasis rosea - Rózsahámlás okozta foltok jelentek meg a testemen, biztos hogy rozsahamlas?

Figyelt kérdés
Utannaolvastam, stimmel is majdnem minden, megvan az ''anyafolt'' a hatamon, derektajt, de nincs sok apro kiutes, csak kb 2-3 a haton, melkason is nehany de alig lathato, es ma reggel az arcomon jelent meg, ketto a homlokkozepen, 1 a homlok bal oldalan, es 1-1 mindket arcfelement. Meg egy ki erdekesseg hogy a hatamon az anyafolt mar szinte alig lathato, ha nem tudnam hogy ott volt lehetseges eszre sem vennem. stimmel az ido a foltok felbukkanasa kozt is, az anyafolt ugy masfel hete jelent meg. Ha barkivel elofordult hasonlo orulnek nehany tanacsnak. Olvastam hogy magatol elmullik, lehetseges hogy ennel tobb folt nem bukkan fel? Egyaltalan Pityriasis rosea - Rózsahámlás , vagy valami mas ?? Mivel segithetem a gyogyulast ?? A foltok teljesen eltunnek, nem lessz semmi maradando folt vagy barmi mas ?? mi valthatta ki ?? Elore is koszonom a faradsagot az olvasonak !!
2013. jún. 28. 08:41
 1/3 anonim válasza:
szia, érdekelne, hogy mi lett végül. nekem 12 napja jelent meg az anyafolt (az olvasottak után egyre biztosabb vagyok, hogy nekem is rózsahámlásom lesz). Néha nagyon viszket és nagyon kicsit, de mindennap nő. Már rettegek, hogy foltokkal fogok ébredni.
2013. aug. 2. 12:01
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/3 A kérdező kommentje:
sajnalom de nem tudok segiteni. Voltam borgyogyasznal, csak elkaptam valamifele gombat, felirt valamifele testapolot, 1 heten belul eltunt minden folt. Neha meg elobukkan 1-2 a homlokomon mikor megizzadok, de perceken belul eltunik. Ha te magad diagnotizaltad interneten keresztul, hogy rozsahamlasod van, akkor nagy a valoszinusege hogy nem az. De azert mindenkepp keress fel egy borgyogyaszt, mert ha megsem rozsahamlas csak egy sima borgomba, az sem fog magatol elmullani. Nincs ertelme varj vele, minel hamarabb annal jobb.
2013. aug. 4. 04:18
 3/3 anonim válasza:
Szia, eloszoris ne panikolj. Nekem is kijott egy ugynevezett anyafolt ( eleg kicsi volt) a mellemen. Eloszor szinte eszre se vettem. Aztan ra 2 hetre megjelent tobb kicsi. Azt hittem hogy himlos vagyok. Elmentem az orvoshoz es mondta hogy esz rozsahamlas es hogy elfog tartani kb. 4-6 hetig amire mind kijon es mind elis mulik. Tehat ez az egesz folyamat tart annyit. Nagyon megijedtem, de szerencsere adott valalmilyen kremet (Advantan a neve) es minden este kentem magam es eleg hamar elmult. Nagyon csunyanak ereztem magam. De tudtom szerint ez nem johet ki arcon. A hason es a haton a legtobb, azon kivul nehany a karon meg a labon. Most viszont eleg nagy gondban vagyok. Ha tudsz segits kerlek. Most is van rajtam par folt, de nem tudom hogye zek eddigis rajtam voltak ( lehet azota megmaradtak, mert nem kezeltem le jol) vagy ezek uj foltok. Es olvastam olyat hogy egy ember csak egyszer kaphatja el a rozsahamlast. Tudsz errol esetleg valamit? Semmi kedvem megint pottyokkel teli latni magam. Foleg ebben a melegben.. megjobban kijonnek.Segits kerlek ! AMugy meg fel a fejjel kibirhato. Jobb mint a himlo ! :*
2015. júl. 18. 12:55
Hasznos számodra ez a válasz?

További kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!