Kezdőoldal » Egészség » Immunrendszer, fertőzések » Ha a kullancs csípés nem...

Ha a kullancs csípés nem pirosodott be, lehet agyvelőgyulladás fertőzés tőle?

Figyelt kérdés

2013. júl. 1. 05:57
 1/8 anonim ***** válasza:
100%

Igen, a pirosság csak a Lyme-kór jele, az encephalitis tünetei mások, de felismerhető:

" Az első tünetek influenza szerűek, azaz láz, végtagfájdalom, majd 1-3 nap tünetmentesség után láz, szédülés, hányás lép fel. A második fázisban a vírus bejut a központi idegrendszerbe és ott okoz gyulladást, ezért járhat későbbi bénulással a betegség"

2013. júl. 1. 07:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/8 A kérdező kommentje:
Mindenképpen bekövetkezik a 2. fázis?
2013. júl. 1. 10:51
 3/8 anonim ***** válasza:
Az idegrendszerbe bejut mindenképp, a tünetek egyénenként változnak.
2013. júl. 1. 10:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/8 A kérdező kommentje:
És előfordulhat hogy egyáltalán nem súlyos a 2. fázis?
2013. júl. 1. 13:24
 5/8 anonim ***** válasza:
Mivel vírus, nincs rá kezelés, csak tüneti. Kinek milyen állapotban van az immunrendszere, attól függ a tünet, de ma már ritkán van súlyos következménye, nem túl gyakoriak a maradandó károsodással járó esetek, de az enchephalitist soha nem szabad lebecsülni, simán lehet bénulás belőle.
2013. júl. 1. 14:01
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/8 Kata-Kata ***** válasza:

Bár a fertőzés valószínűsége csak 7-8% (kb. minden 5. kullancs fertőzött, és minden 13. okoz betegséget)


Gyanús jelek

Fertőzés tünetei:

Influenzaszerű tünetek.

Nyirokcsomó-megnagyobbodás.

Gyorsan múló láz, hőemelkedés.

Fehér közepű, kokárdaszerű bőrpír.

Reflexproblémák, önkéntelen rángás.


Életem folyamán nagyon sok kullancs volt már bennem, szakszerű eltávolítással soha nem fertőződtem meg. Azért figyeld a tüneteket!


Kata

2013. júl. 5. 20:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/8 A kérdező kommentje:

Köszönöm a válaszokat mindenkinek!


Időközben kiderült hogy megfertőződtem.


Remélem túl vagyok rajta.

2013. júl. 6. 15:10
 8/8 anonim válasza:
Maradt valami tüneted utána? Hogy derült ki, hogy ezt kaptad el, vérből teszteltek?
jún. 14. 01:24
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!