Kezdőoldal » Egészség » Immunrendszer, fertőzések » Lágyéktáji nyirokcsomó megnagy...

Lágyéktáji nyirokcsomó megnagyobbodásnál mi a teendő?

Figyelt kérdés

Még sose volt ilyen csak a nyakamnál még tavaly, az elmúlt 2-3 nap alatt. Nem nagyon kezeltem semmivel ha jól emlékszem csak Aloe Verát fújtam a torkomba.

Ennél a lágytájéki nyirokcsomó megnagyobbodásnál mi a teendő? Kenegessem valamivel vagy ezis elfog múlni pár nap alatt? Tegnap jelentkezett a fájás csak az egyik oldalon. Olvastam neten erről de csak annyit találtam hogyha piros lesz a bőr akkor elkell menni orvoshoz vagy ha napok óta növekszik, de nálam nincs még ilyen.


2013. júl. 19. 16:54
 1/10 anonim ***** válasza:
Van körülötte vagy a combodon vagy a nemiszerven gyulladás, elég egy seb vagy pattanás és megnagyobbodhat. Tulajdonképpen a környéki nyirokcsomó megnagyobbodással a szervezet mindig egy gyulladást próbál megállítani.
2013. júl. 19. 16:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/10 A kérdező kommentje:
Akkor már lehet megvan a bűnös. Tegnap előtt este egy szerintem elég nagy pók megcsípkedett vagy 6 helyen. Érzékeny a bőrőm a rovarcsípésekre és eléggé megduzzadt a csípés helye. És a csípés után kezdődött ez a nyirokcsomó megnagyobbodás. És a csípés kb 5 centire van a nyirokcsomótol.
2013. júl. 19. 17:01
 3/10 anonim ***** válasza:
Játszottál a pókkal?
2013. júl. 19. 17:10
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/10 A kérdező kommentje:
nem. aludtam. biztos feljött az ágyamba és ráfeküdtem:S
2013. júl. 19. 17:14
 5/10 anonim ***** válasza:
Attól lehet, ha esetleg növekszik és fájdalmassá válik, akkor menj orvoshoz.
2013. júl. 19. 17:15
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/10 A kérdező kommentje:
rendben köszi! Nemtudsz esetleg valami jó kenőcsöt a csípésre? Gondolom ha az elmúlik gyorsan akkor nemlesz gond a nyirokcsomóval. A Fenistil nemsokat segít.
2013. júl. 19. 17:18
 7/10 anonim ***** válasza:

Igen ez lehet az oka, az immunrendszered pedig tette a dolgát, ugyan úgy mint a torkodnál.

Figyeld, hogy hogy változik, ha esetleg bepirosodik, meleggé válik felette a bőr vagy a tapintata megváltozik , gondolom most kemény, de ha nagy marad és felpuhul / gennyes beolvadás/, akkor menj el a háziorvosodhoz.

Normál esetben ez 7-10 nap alatt elmúlik.


/ 1-es voltam /

2013. júl. 19. 17:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/10 anonim ***** válasza:
Betadine krém / jódos, csak akkor ha nincs rá allergiád/
2013. júl. 19. 17:24
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/10 A kérdező kommentje:
Köszi mindenkinek a hasznos válaszokat!
2013. júl. 19. 17:25
 10/10 anonim ***** válasza:
Pedig a Fentistil szokott segíteni, próbáld meg, hogy lekened Betadin oldattal és körömvirág krémmel kend.
2013. júl. 19. 17:33
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!