Kezdőoldal » Egészség » Immunrendszer, fertőzések » H1N1 oltás - egy krónikus...

H1N1 oltás - egy krónikus beteg kisgyermeknek beadnátok?

Figyelt kérdés

Kislányom krónikus tüdőbeteg. A gyermekorvos bizonytalan az oltásban, ő azt teszi, amit a szakorvos javasol. A szakorvos javasolja az oltást, én pedig mostanra teljesen elbizonytalanodtam. Mindkét orvosban megbízom, de most már félek pl. az oltás higanytartalmának a negatív hatásaitól is.

Az, hogy nem használ, az csak egy dolog, de mi van, ha ártok vele? És mi van, ha azzal ártok, hogy nem adom be, és tényleg lesz valami súlyos tüdőproblémája, ami visszafordíthatatlan károsodást okoz???

Ti mit tennétek?

Köszi a válaszokat!!!


2009. okt. 29. 13:50
1 2
 1/15 anonim ***** válasza:
100%

Véleményem szerint, amíg csak találgatni tudnak, hogy valóban mi is ez az oltóanyag(?) addig ne adasd be neki. Gondolom a kislányod úgysem megy nagy társaságok közé, (nemtudom hány éve) ovódás, iskolás.Ez az új influenza csak társaságban terjed. Egyenlőre a sima influenza ellenit próbáld meg beadatni, a bizonyos tények után nyugodtan be lehet adatni.

Ezt azért te is nyugodtan a pároddal beszéld át...ez csak az én tanácsom.Remélem jó döntés lesz belőle.

2009. okt. 29. 14:07
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/15 anonim válasza:
H1N1 oltást senkinek se kéne beadni..
2009. okt. 29. 14:18
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/15 A kérdező kommentje:

Szia! Köszi, hogy írtál!

Természetesen a párommal együtt döntünk, de most ő is hasonlóan bizonytalan. A sima influenza ellenit azt be fogjuk adatni a kislányunknak, már eddig is megkapta, és az jó volt, illetve megúszta a komolyabb betegségeket. Különben 5 éves múlt, az ovit kicsit később kezdte, mert azt szerettük volna, hogy megerősödjön az immunrendszere, és nem is volt gond tényleg, max náthás volt, meg esetleg a szokásos hasmenős vírusokat elkapta, de azokat sem mindig.


Én is arra gondoltam, hogy várnék még vele, talán pár hét múlva már többet tudnak mondani a gyermekere gyakorolt mellékhatásairól is ...

2009. okt. 29. 14:20
 4/15 A kérdező kommentje:

Kedves második válaszoló!

Egészséges emberekről szólva én is hasonlóan gondolkodom, de a gyermekem labilis és érzékeny állapota elbizonytalanít.

2009. okt. 29. 14:21
 5/15 anonim ***** válasza:
100%

Szia!

Az oltóanyag inaktivált(="elölt") vírust tartalmaz, és abból se a vadtípusút, hanem egy módosított "ártatlanabb" variánst, szóval a virulens reverzió esélye (azaz, hogy "visszaalakul és betegséget vált ki az elölt vírus") gyakorlatilag 0%.

A stabilizáláshoz valóban higany tartalmú vegyületet használnak, de egy tengeri halban több higany van, mint ebben a vakcinában.

Mivel krónikus tüdőbetegsége van, így ha elkapja az influnzát (a H1N1 kicsit túl van lihegve, lefolyását tekintve enyhébb, mint a mezei influenza, de sokkal jobban "terjed"), az amúgy is meggyengült szervezete felülfertőződhet BAKTERIÁLISAN (különösen nagy a veszély, ha kórházi környezetbe kerül, mert itt sok antibiotikumra rezisztens kórokozó van). Az eddigi áldozatok többségét sem maga a vírus, hanem az általa elősegített bakteriális pneumonia szedte.

Szóval, jól mondja a szakorvos, oltasd be, mert a legrosszabb, ami az oltással kapcsolatban történhet, az, hogy nem hat a vakcina, de ettől baja nem lesz.

Jómagam orvosi egyetemre járok, a témával kapcsolatban beszéltem mikrobiológussal és belgyógyásszal is, sőt én is be vagyok oltva (semmi mellékhatást nem tapasztaltam).

De egy másik hozzászólásomat jól lehúzták, mert nem kezdtem el "zsidózni", és a kormányt szidni (pedig nekem se szimpatikus a jelenlegi rezsim).

2009. okt. 29. 18:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/15 A kérdező kommentje:
Köszönöm a válaszod, ez most valóban segítség nekem, hogy így összefoglaltad a tudnivalókat!
2009. okt. 29. 18:42
 7/15 anonim ***** válasza:
100%

Szerintem is adasd be!

A higanyszármazék max ami árthat de az sem valószínű mert kb annyi a veszélyessége mint bármi más sugárzás stb ránk nézve. Naponta 150 rákkeltő folyamat indul el bennünk (nem is tudjuk) és az immunsejtek elölik őket így nem lesz belőle semmi csak nagy nagy ritkán!

Beteg se lehet tőle:

"Az oltóanyag elölt vírust tartalmaz, ezért az oltást követően a vakcinától nem alakulhat ki influenzafertőzés. Az oltást követő légúti betegség véletlen egybeesés következménye, és más légúti kórokozó válthatja ki."

Mindkét oltást ajánlom beadatni! 4 hét különbséggel!

egy eü-s dolgozó

2009. okt. 30. 21:11
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/15 anonim ***** válasza:
Istenem..majd mikor a gyerekedet 3 év múlva gombnyomásra megölik, akkor örülhetsz, hogy a sok tudatlanra hallgattál. Nem hiszem el, hogy még mindig van olyan, aki elgondolkodik a méregvakcinán. Szép lassan megöl, de ha mégsem, elmezavart okoz. Nem most, nem holnap, nem holnapután, hanem 20 év múlva azt veszi észre a gyerek, hogy valaki/valakik irányítják, ő meg nem tud ellene tenni. Értsd úgy, ahogy akarod.
2009. okt. 30. 21:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/15 anonim ***** válasza:

Semmiképp se adasd be, ez egy tudatos kampány, pénz a gyógyszergyártó cégeknek stb. Ma már sok helyen kifejtettem a véleményem, lustva vagyok megint leírni, de ezt a két linket nézd meg. Ha az országos tisztifőorvos nem meri magának beadatni...


[link]

[link]

2009. okt. 30. 23:29
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/15 anonim ***** válasza:
A kedves eü-s dolgozótól kérdezem, mennyivel kentek meg téged, vagy számodra fontos embereket, hogy ezt mond? Legalább így névtelenül lehetne benned annyi emberség, hogy nem terjeszted ezt a szart...
2009. okt. 30. 23:31
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!