Kezdőoldal » Egészség » Immunrendszer, fertőzések » Mi a különbség aközött, hogy...

Mi a különbség aközött, hogy valaki AIDS-es vagy HIV pozitiv?

Figyelt kérdés
Akkor ki az AIDS-es?
2009. nov. 2. 18:56
 1/4 anonim ***** válasza:
100%

Ha valaki Hiv+, akkor ő még "csak" hordozza a vírust! Tünetei ekkor még nincsenek, de természetesen fertőz.

Az Aids, az már maga az autoimmun betegség, amikor már jelentkeznek különböző betegségek. Ilyenkor már egy kisebb tüdőgyulladásba is belehalhat a beteg. :(

2009. nov. 2. 19:05
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/4 anonim ***** válasza:
100%
és még egy kis adalék: ha HIV-pozitív előfordulhat,hogy soha nem lesz AIDS-beteg. és ha jól emlékszem Czeizel Endre mondotta egyszer,hogy a Magyar lakosság 10%-a genetikailag védett a betegségtől.
2009. nov. 2. 19:13
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/4 A kérdező kommentje:
na igy már értem . köszi szépen :)
2009. nov. 2. 19:26
 4/4 anonim ***** válasza:

És a Czeizel ezt mire alapozta? Mi az, hogy genetikailag védett? Szerintem hülyeséget beszél az a manus...

Akkor ennyi erővel már a gyógyszer is meglehetne ellene.

egyébként egy tény: A nők mindent könnyebben elkapnak. Legyen az hív, gomba, akármi...mert közösülés során mindig keletkeznek mikrosérülések ( ezeket észre sem vesszük). Sokkal sérülékenyebbek vagyunk, mint a férfiak.

Szóval csak óvatosan...

Mindenesetre én is szeretnék a védett 10 %ba tartozni, ha tényleg van ilyen. Bár teszek is, hogy ne legyen soha semmilyen bajom.

2009. nov. 3. 18:50
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!