Kezdőoldal » Egészség » Immunrendszer, fertőzések » Nagy bánatomra lehet, hogy...

Nagy bánatomra lehet, hogy rühes lettem. Az segit ha szaunázok? Vagy ez csak kitaláció? Egyébként azt a krémet amit adna rá a börgyógyász azt nem lehet megvenni vény nélkül? Ha nem vagyok rühes akkor az árt ha azzal kenem magam rendszerességgel?

Figyelt kérdés

2013. szept. 12. 00:36
1 2
 1/12 anonim ***** válasza:
90%

Ugye tudod hogy nyilvános szaunába rühesen nem mehetsz??

Vagy esetleg az otthoni saját szaunádra gondolsz??

Amúgy a szauna nem segít rajta, sőt csak rontana a helyzeten. Neked megfelelő módszerrel kell kezelni a rühességet.

Vénnyel sokkal olcsóbb a krém, így inkább úgy vedd meg..De a gyógyszertárban kapható chlor-ciclohexan tartalmú emulzió vagy zselé, illetve benzil-benzoát oldattal (Linimentum scabicidum) megszüntethető. Zuhanyozás után, majd fél órával később megismételve az egész testet le kell kenni a nyaktól a lábujjakig. A fertőzött bőrnek 24 órán keresztül bekenve kell maradnia, lemosás nélkül. Makacs fertőzés esetén a kezelést még kétszer meg kell ismételni.

Szaunázni ne menj, ne fertőz meg másokat..A rühesség emberről emberre terjed..

2013. szept. 12. 02:03
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/12 anonim ***** válasza:

Meg lehet venni,de érdemes lenni tudni rühes vagy-e. Ha nem vagy az nem szabad kenni,főleg rendszeresen nem,mert az erre való szer, irritáló hatású.

Mik a tüneteid? Miből gondolod,h rühöt kaptál?

2013. szept. 12. 07:57
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/12 A kérdező kommentje:
A két lábfejemen megjelentek ( 2-3) kis pattanás szerű képződmények. Nagyon viszket. Arra is gondoltam, hogy valami bogár csípett meg (mondjuk egy pók), de én arra gondoltam, hogy rüh. Csak azt nem tudom, hogy hogyan, mert eléggé oda figyelek a személyes higiéniámra és a lakó részem takarítására különös figyelmet fordítok. De előbb el kéne mennem egy bőrgyógyászhoz, aki vélhetően képzettebb mint én.
2013. szept. 12. 08:04
 4/12 anonim ***** válasza:
79%

JA!!! Még nincs diagnózis, csak te gondolod a rühességet??????? Előbb menj el orvoshoz, utána agyalj!!

Mindenesetre akármilyen bőrbetegséged van, nyilvános szaunába, uszodába, fürdőbe TILOS menni..

Gondolj arra hogy te is mennyire kiakadnál ha megtudnád hogy azért vagy tetves, mert valaki tetvesen jár úszni, szaunázni..

2013. szept. 12. 11:03
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/12 A kérdező kommentje:
Persze. Nyilán való, hogy nem mennék szaunába. A diagnózis : bogár csípés vagy valami hasonló. Az ember aggódik.
2013. szept. 12. 11:44
 6/12 anonim ***** válasza:
Nem ágyi poloska csípett meg véletlenül?
2013. szept. 12. 13:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/12 A kérdező kommentje:

Érdekes feltételezés! Ugyanis alvás után érzem úgy, hogy megcsípett valami.


Olyan is van? Hogyan lehet utána nézni, igazolni?


Hogyan lehet azt kiirtani?

2013. szept. 13. 14:23
 8/12 anonim ***** válasza:

1. Nem valószínű,h rühről van szó. A rühösség először a kezeken, az ujjak között és a lágy bőrterületeken jelentkeznek(könyökhajlat). Később terjed testszerte és jól felismerhetőek a rüh "járatai".

2. A rüh nem feltétlenül a személy higiéne hiánya miatt alakul ki. Egy fertőző betegségről van szó(akárcsak egy bárányhimlő),amit pl. kézfogással,idegen ágyban való alvással is el lehet kapni.

Ha nem tudod,h ez-e a bajod,menj el orvoshoz,mert a rüh elleni szerek maró hatásúak. Meggyógyulni nem fogsz,ha nem ez a bajod,viszont akár attól is viszkethetsz majd.

2013. szept. 13. 16:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/12 anonim ***** válasza:
Az ágyi poloskát pedig úgy lehet felismerni,h az ágyneműn apró vérpöttyök jelennek meg,illetve az ágy sarkaiban,széleiben kis fekete "valamiket" találsz(ezek a poloska ürüékei).
2013. szept. 13. 16:46
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/12 A kérdező kommentje:

Nincsenek az ágyneműn apró vérpöttyök.

Megnéztem az ágy sarkain, ott látható volt néhány fekete valami, de azok csak szöszök voltak. :)


Van valami szer amit megelőzésre lehet használni. Mondjuk befújom vele az ágyat , meg a szőnyeget.

2013. szept. 14. 19:34
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!