Kezdőoldal » Egészség » Immunrendszer, fertőzések » Meik a legjobb immunerősítő...

Meik a legjobb immunerősítő vitaminok vagy hasonlóak kis gyermekek számára?

Figyelt kérdés
Kis lányom 2 éves és hamar megbetegszik még csak 2 napot volt bölcsiben de már meg is betegedett szeretnék neki jó kis immunerősítőt ami jobban védi a betegségektől és hogy a gyerekmekektől a bölcsődében kevésbé kapja el a megfázást.
2013. szept. 13. 08:49
 1/2 anonim ***** válasza:

6 és 8 éves gyerekeim vannak. Már túlvagyok egy jópár évkezdésen, amikor új vagy újra közösségbe mentek. Valahol új közösségben én is voltam beszoktatás miatt. Nagyon durva "náthát" kaptam el így kétszer is. Szinte biztos, hogy nem a gyerekkel van a baj, hanem ez egy természetes folyamat. Mondjuk ez valamikor köszönhető annak a pár szülőnek is, akik zölden lógó taknyú gyereket visznek oviba/bölcsibe.


Kipróbáltam már többfélét. Eleve ugye C-vitamin. Jópár év alatt jöttem rá, hogy ha szezon elején (tehát most) elkezdtek C-vitamint adni, az hétszentség, hogy rögtön betegek lesznek. Egészségesek voltak augusztus utolsó napjaiban. Suliból első hét végén náthásan jöttek haza, pedig nem voltak lengén öltözve és azért nem volt annyira hideg sem.

Próbáltunk több multivitamint is, de hasznukat nem láttam. A nagyobbiknak ImmunoKid-et adtam, a kisebbik meg választhatott Marslakót vagy hasonlót.

Talán érdemes amúgy szezon előtt egy hónappal elkezdeni adni, bármi is legyen az.

Van egy tabletta (a nevét meg nem mondom, orvos tudhatja), ami eleve bacikat tartalmaz legyengített formában. Azt kell adagolni szezon előtt x idővel. Eleinte sűrűbben, aztán egyre ritkábban. Ezzel a gyerek szervezete hozzászokik a gyakoribb bacikhoz és felkészül, szezonban nem dönti le a lábáról a betegség olyan könnyen.


De összességében én azt látom, hogy a bölcsi ilyen, ovi eleje ilyen és közben is rendben van a többszöri betegség. Iskolára már nagy betegségmúltjuk van és egyre edzettebb lesz a szervezetük. Sajnos ki kell bírni ezt a pár évet, amíg ez van.


Amúgy lehet ultrahangos inhalátort is venni, nekünk nagyon bevált. Szóval inkább a gyors gyógyulásért való repertoárt bővítsd és a helyes táplálkozásra figyelj.

2013. szept. 13. 09:02
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/2 anonim ***** válasza:
Sajna ez így lesz még egy ideig, hiszen az immunrendszere alig ismer valamit, és lényegében még a padlót is felnyalja ilyen idősen. De van előnye is a dolognak, a szervezete megismerkedik a kórokozókkal, így később könnyebben védekezik majd ellenük; és a gyerekkori megbetegedések csökkentik az autoimmun-betegségek kockázatát.
2013. szept. 13. 11:07
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!