Kezdőoldal » Egészség » Immunrendszer, fertőzések » Ha ebben az évben kb 5ik...

Ha ebben az évben kb 5ik alkalommal van tüszős/mandulagyulladásom, szükséges a műtét?

Figyelt kérdés
Ebben az évben kb 5ik alkalommal van tüszős mandulagyulladásom, szükséges lenne a műtét? rendszeresen járok edzeni, ami nagyon fontos számomra,műtét után meddig nem eddzhetnék? válaszotok előre is köszönöm
2009. nov. 9. 20:27
 1/9 anonim ***** válasza:
Voltál egyetlen alkalommal is orvosnál?
2009. nov. 9. 20:33
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/9 A kérdező kommentje:
persze, mindig elmegyek mert a legelső az nagyon komoly volt, nagyon elcsunyult mert későn mentem el vele dokihoz.Mindig megemlíti hogy ki kellene szedni, de valahogy elmarad és antibiotikum kúra vagy inekció marad.
2009. nov. 9. 20:42
 3/9 anonim ***** válasza:
Műtétre nem mennék a helyedben, mert gondold csak el: jobb ha a torkodban maradnak azok a vírusok, mint hogy lemennek a tüdődre és ott csinálnak nagyobb kárt. Nekem is szinte minden évben begyullad sajnos, eszméletlen rossz, de én még ennek ellenére is inkább átvészelem ezt az időszakot a szenvedéssel! Én nem vetetném ki. :)
2009. nov. 9. 20:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/9 A kérdező kommentje:
igen ez igy van, csak már annyi helyről hallom hogy milyen szövődményei vannak, hogy elgondolkodtam rajta. Meg igazából tartok ettől az állandó antibiotikumos kezeléstől.
2009. nov. 9. 20:53
 5/9 anonim ***** válasza:

Ez igy butaság! Hogy képzelitek, hogy ha felfogja a mandula a gyulladást, akkor nem lesz tüdőgyulladásod?

Azokat a mandulákat okvetlenül ki kell vetetni, minél előbb, annál jobb, de ha ilyen gyakran gyulladt, akkor lehet, hogy nem is fog menni a téli időszakban, és végig kell szenvedned a telet. Menj orvoshoz, az ő véleménye lesz a mérvadó, mindenképp előbb meg kell szüntetni a gyulladást!

2009. nov. 9. 21:08
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/9 anonim ***** válasza:
Menj el egy magánklinikára, és hallgasd meg hogy ott mit mondanak.
2009. nov. 9. 21:11
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/9 anonim ***** válasza:

Szerintem is vetesd ki, mert ami nem müködik jól az csak bajt okoz. Én a kislányomat magánrendelésen is megnézettem és azt mondták, hogy mindeféleképpen vetessem ki, mert csak a gond van vele. Ha bent marad, akkor évente 5-ször van gyulladás a szervezetedben, ami sok terhet ró a szívedre és más helyekre kevesebb energia jut az immunrendszerednek így ygakrabban párosulhat, más betegségekkel. Ha kiveszik, akkor a tüdőgyulladást valóban nagyobb eséllyel kaphatod el, de ha mindennap edzel, akkor ondolom egészségesen élsz, tehet kisebb a rizikója. Nekem 16 éve vették ki a mandulámat és ez idő alatt 3-szor volt tüdőgyulladasom, pedig kijártam 3 iskolát, dolgoztam és most gyerekeim járnak közösségbe, mégse kapok el semmi újat. A kislányomnak a műtét előtt folyamatosan megfázásos panaszai voltak 2 évesen állandó mandulagyulladása volt. 1 éve és 6 hónapja vették ki a manduláját azóta egy ici pici orrfolyáson semmi baja nem volt, pedig az öcse mellette folyamatosa náthás. Tehát szerintem mivel nincs ,meg az gócpont, - ami mellesleg, folyamatosan gyulladásban tartotta a szervezetét, mégha a gyógyszerek el is nyomják a látszati tüneteket - sokkal jobban jártunk.


Ez az én véleményem és tapasztalatom.

2009. nov. 10. 13:13
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/9 A kérdező kommentje:
köszönöm szépen a válaszokat :)
2009. nov. 10. 21:21
 9/9 anonim ***** válasza:
Veled sem találkozunk többet.
2010. aug. 1. 03:00
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!