Kezdőoldal » Egészség » Immunrendszer, fertőzések » Hogyan lehet legeredményesebbe...

Hogyan lehet legeredményesebben a fokhagyma illatát semlegesíteni?

Figyelt kérdés
Ugyanis a legjobb immunerősítő a fokhagyma, természetes és nagyon szeretem az ízét is. Pláne a H1N1, ill. egyéb sok más vírus ellen nagyszerűen hatásos, elvégre természetes, nem mesterséges gyártott "alkotmány". Több közismert személy is nyilatkozta, rendszeresen fogyasztanak fokhagymát. Számtalan orvosi írás, újságcikk is írt a fokhagyma gyógyerejéről. Igenám, de mit kezdjek az egyébként lökött kolléganőmmel, akit zavar az illata, hiába fogyasztom előző nap este a fokhagymát. (Egyébként összeférhetetlen a kolléganőm más téren is). Nem óhajtom a nyavalygásait hallgatni, hogy érződik a fokhagyma, hiába előző este ettem, DE NEM akarok lemondani a fokhagymáról éppen a gyógyhatása és az íze miatt sem. Ezért szeretném megtudni a választ a kérdésemre.
2009. nov. 11. 17:14
 1/8 anonim ***** válasza:
100%
Én úgy tudom petrezselymet kell rágni:)
2009. nov. 11. 17:16
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/8 anonim ***** válasza:
100%
Kávészemek rágcsálása, de különféle izesitett rágótól is elmegy az illata.
2009. nov. 11. 17:22
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/8 anonim ***** válasza:
100%
húú a fokhagymaszaggal engem is ki lehet kergetni a világból, tudom , hogy egészséges és jó, de akkor is. nálam az szokott segíteni ha én is eszek mert akkor valahogy nem érzem annyira. :) de azt olvastam, hogy borókabogyót és pörkölt kávészemet kell enni utána és az csökkenti a kellemetlen szagot.
2009. nov. 11. 17:23
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/8 anonim ***** válasza:

Szia.

Én is a petrezselyemgyökér rágcsálásáról hallottam, ki is próbáltam, hát, lehet, hogy csak bebeszélem, de én még éreztem utána is.

Addig, amíg a számban volt, addig csak a petrezselymet éreztem, de miután elfogyott, kicsit visszajött a fokhagyma íze.

Én is nagyon szeretem a fokhagymát, de a vöröshagymát is, de pont emiatt a szagos hátránya miatt csak sülve fogyasztom (mert úgy nem hagy szagot a szájban). Esetleg, ha tudom előre, hogy nem megyek sehova másnap, akkor nyersen is eszek belőlük.

De egyébként van egy módszer, amivel megelőzöd a szagot, de mégis a szervezetedbe juttatod, csak az ízét nem érzed: fokhagymakapszula! (Mondjuk ebben meg ki tudja, mi minden adalékanyag van, úgyhogy...)

2009. nov. 11. 17:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/8 anonim ***** válasza:
100%
Törkölypálinka vagy vegyi gyümi elnyomja!
2009. nov. 11. 17:46
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/8 anonim ***** válasza:
100%
én csak annyit szeretnék itt hozzátenni hogy úgy tudom a fokhagyma bőrön keresztül "párolog" magyarán a bőrödön érzi a fokhagymaszagot nem a szádból és akkor hatástalan bármit is rágcsálni úgy gondolom
2009. nov. 11. 17:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/8 A kérdező kommentje:
Köszönöm a válaszokat :-). Egyébként - szerencsére - a párom is imádja a fokhagymát és rendszeresen fogyasztja is. Azt mondta, bárki ha szólna a fokhagyma szag miatt neki, ő nem vesz erről tudomást, mondván, mindenkinek szuverén joga azt enni és úgy védeni az egészségét, ahogy akarja. Isten megteremtette a fokhagymát úgy, mint természetes antibiotikum, ennélfogva szerinte nem kell ragozni ezt a témát. Akinek nem tetszik, nem tetszik.
2009. nov. 11. 18:07
 8/8 anonim ***** válasza:
100%

Szia!

Én olyan fokhagyma gyöngyöt szedek, amiből kivonták az illoanyagot. Tők jó alig vagyok beteg!

Szép napot!

2009. nov. 17. 09:57
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!