Kezdőoldal » Egészség » Immunrendszer, fertőzések » Milyen antibiotikumot adtak...

Milyen antibiotikumot adtak nektek a H1N1 vírusnál? Névre vagyok kíváncsi.

Figyelt kérdés
A másodlagos felülfertőződés megelőzésére, ill. a szövődményekre!
2009. nov. 14. 21:23
 1/10 anonim ***** válasza:
Nem antibiotikum,hanem egy vírusellenes gyógyszer,de sajna nem tudom a nevét.Antibiotikum nem hat,mivel nem bakteriális fertőzés.
2009. nov. 14. 21:26
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/10 anonim ***** válasza:
53%

OFF

Elsőnek: ha erős influenzás vagy szedetnek veled antibiotikumot, hogy ne kapj el egy baktériumfertőzést amiatt, hogy az immunrendszered le van kötve az influenzával. Ez bevett gyakorlat nagyon rég óta, szerintem a kérdező is erre gondolt.

2009. nov. 14. 21:30
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/10 A kérdező kommentje:

de támadhat meg baktérium, pl. tüdőgyulladást okozhat.

Volt akinak adtak antibiotikumot?


Vírusellenes gyógyszer? Pont a neve lenne a lényeg.

2009. nov. 14. 21:30
 4/10 anonim ***** válasza:
első vok,keresem...mindjárt megvan..
2009. nov. 14. 21:33
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/10 anonim ***** válasza:
75%

Kicsit kutyulod a dolgokat. Az antibiotikum nem szolgál megelőzésre. Ilyesmit kizárólag akkor kaphatsz, ha megbetegedtél, de akkor csak abban az esetben, ha a vírusfertőzésnek szövődménye alakul ki, amit a kérdésedből ítélve kapisgálsz.


Prevencióra a prebiotikum szolgál. Ilyen sok van. PL.:Grépfútmag kivonat , propolisz, mint természetes prebiotikumok, de létezik sok egyéb más is.


Tüdőgyulladás leküzdésére szolgáló antibiotikum készítmények PL.: ZINNAT, ZINACEF, mint széles spektrumúak, de rengeteg féle fajta van, a fenti két példán túl.


Egyébként nem is értem. Minek ezek neked, mert ha lók értem meg sem vagy betegedve?

2009. nov. 14. 21:33
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/10 anonim ***** válasza:
100%

H1N1-em még nem volt, remélhetőleg nem is lesz az oltásnak hála.

Annó amikor influenzás voltam Augmentin Duot kaptam.

Igazából van egy rakás "széles hatásspektrumú" antibiotikum, mindegyik ugyan annyit tud, orvosa válogatja, hogy melyiket ajánlja.


A vírusellenes gyógyszer pedig a Tamiflu, egy svájci cég csodaszere, viszont kicsit sem annyira hatékony, mint amennyire annak mondják (3 ismerősöm szedte, 1nek 1 hétig tartott az influenzája, 2-nek majdnem 2 hétig Tamiflu ide vagy oda) és marha drága.

2009. nov. 14. 21:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/10 anonim ***** válasza:
1.vok.Tamiflut a neve.
2009. nov. 14. 21:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/10 anonim ***** válasza:

Aki H1N1 vírussal fertőződik és megbetegszik, azoknak a TAMIFLU kapszulát adják (kb. 5000 Ft).


[link]


Ez megakadályozza a szövődmények kialakulását.


Antibiotikumot nem adnak influenzára, csak bakteriális fertőzésre (pl. megfázásra).


======================


[link]


H1N1 influenza: kezelési lehetőségek azoknak, akik már megkapták


Míg az emberek a H1N1 influenza elleni vakcinára várnak, fontos tudniuk és megismerniük azokat a kezelési lehetőségeket, amelyek a már megfertőződöttek részére rendelkezésre állnak.


Kétfajta, vírus elleni gyógyszer létezik: az oseltamivir (Tamiflu) és a zanamivir (Relenza), amelyek aktívak a H1N1-vírustörzzsel szemben, és alkalmazhatók, ha már diagnosztizálták a fertőzést. Fontos, hogy ezen gyógyszerek szedését minél előbb megkezdjék a tünetek észlelése után (maximum 48 órán belül). Amikor fertőzés kezelésére szedik ezeket a készítményeket, legtöbbször napi 2 tablettát, 5 napon át ajánlott bevenni. Nem szüntetik meg azonnal a tüneteket, de legalább egy nappal lerövidítik a betegség lefolyását. Létezik egy másik vírus elleni gyógyszer is, amelynek egyszeri intravénás beadása eddig hatékonynak bizonyult a H1N1-vírussal szemben, ám ezt a gyógyszert még tesztelik, és a piacon még nem elérhető.


- A Tamiflu kapszula és folyadék formájában kapható. Már bizonyítottan alkalmazható mind felnőttek, mind gyerekek – egyéves kor után – esetében is. Egyes esetekben felmerülhet hányinger, szédülés, és beszámoltak már ritka neurológiai és pszichikai tünetekről is, ám ezt még nem bizonyították, hogy a gyógyszer okozta volna.


- A Relenzát orális belélegzés útján lehet alkalmazni. 7 évnél idősebb gyermekeknél már bizonyítottan használható az influenza tüneteinek enyhítésére. Asztma vagy más légúti betegséggel küzdő ember esetében nem ajánlott alkalmazása!


Az influenza tüneteit produkálók – mint a tüsszögés, orrdugulás vagy köhögés mielőbb beszéljenek háziorvosukkal! Lehet, hogy ezen tünetek hátterében nem influenzafertőzés áll, akár lehet allergia vagy megfázás is, amiket egyszerűen lehet kezelni.


Forrás: www.sciencedaily.com

2009. nov. 14. 21:39
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/10 anonim ***** válasza:

Ja értem mire gondoltál!

Jól írták az előzőek.

Nagyon nagyon drága és a Francia orvosi lapok arról számoltak be, hogy rendszeres kúrát követően történt H1N1 vírusfertőzés, tehát ott már van erre rezisztens beteg.

Hát??? Elgondolkodtató, hogy megéri-e.

2009. nov. 14. 21:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/10 A kérdező kommentje:

nyilván nem fogok antibiotikumot szedni. Nem akarok semmit szedni.

Amit szedek jelenleg: c vitamin (500mg), propolisz immunerősítő oldat (ezt a vírusos cicáknak is adtam, vízben oldva, és hatásos volt, a már meglévő betegség mellett).

Illetve homoktövis olajat, az is nagyon jó!!!!! Sőt anyum tavaly az influenza járvány előtt szedte és csak ő nem kapta el a vírust!!!!

Én meg egyik évben szedtem a magas dózisú C vitamint, persze csak egy darabig, amíg le nem csengett a vírus, és nem kaptam el.


Csak kíváncsi voltam, hogy ilyenkor mit írnak fel az orvosok.


Én mondjuk Doxiciclyn-re gondoltam.

2009. nov. 14. 21:43

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!