Kezdőoldal » Egészség » Immunrendszer, fertőzések » Szamárköhögés felnőttkorban?...

Szamárköhögés felnőttkorban? Ezt állapította meg a doki, meddig tart még, fertőzök?

Figyelt kérdés

Kislányom szeptember óta bölcsis,de úgy néz ki én vagyok gyakrabban beteg,most pl.a szamárköhögéssel,ami ellen ő ugye oltva van. Van valakinek tapasztalata ezzel a betegséggel kapcsolatban? Nagyon megerőltető ez a görcsös köhögés,nem tudom meddig tart még, mehetek-e így dolgozni?

Eszembe jutott már az is,hogy beadassak oltásokat pár gyerekbetegség ellen,mert ez sem fér a fejembe,hogy kaphattam meg,annó én is be lettem oltva...


2009. nov. 16. 20:05
 1/4 anonim ***** válasza:
Igen, be lettél oltva, de az az oltás nem véd meg örökre sajnos... viszont így felnőttként nem hinném, hogy komoly bajod lesz tőle, régebben is inkább a gyerekekre volt szörnyű hatással. Támogasd az immunrendszered, hogy hamar legyőzze! gyógyulást!
2009. nov. 16. 20:27
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/4 anonim ***** válasza:
Nem hinném,hogy szamárköhögésed lenne.A háború alatt(1946) volt egy nagyon szegény osztálytársam ,akinek szamárköhögése volt.Borzalmas volt hallgatni,ahpogy köhögött.Egyetlen pillanatra sem tudta abbahagyni nem kapott levegőt,egészen elkékült az arca.Bevitték a kórházba,ott hozták rendbe ( Akkor még nem volt ellene védőoltás)Ezért nem hiszem,hogy ebben szenvedsz,mert akkor nem tudnál a gép előtt sem ülni.Javaslom,hogy sürgősen menj el a gégészetre.Valamilyen makacs torok vagy gégegyulladásod lehet,ott segítenek rajktad,remélem,Jobbulást kívánok neked.
2009. nov. 16. 20:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/4 A kérdező kommentje:
a 2. hozzászólónak: De, biztosan az van, egyértelmű, több tünetem is arra utalt, utánna is olvastam a neten, nem tévedett a doki,vért is vettek, csak felnőtt korban már nem úgy zajlik mint a gyerekeknél,gyengébb, nincs is az a jellegzetes hang a köhögésnél, ami miatt a nevét kapta, csak olyan erősebb köhögőgörcsök, ami után mindig hánynom kell, vagy néha hányok is. Csak még emellett a mandulám is be van durranva, így fáj az egész nyakam is ettől az egésztől. Azt olvastam 6 hét a lefolyása, ez idegesít nagyon.
2009. nov. 16. 20:50
 4/4 anonim ***** válasza:
amikor én kicsi voltam elkaptam a szamárköhögést. igyál hagyma teát az segít
2009. nov. 17. 17:03
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!