Fertőzés lehet-e?

Figyelt kérdés
A testvéreméknél voltam látogatóban és a barátbője tudom, hogy hiv beteg. És van egy macskájuk akivel Ő játszott és karmolászta ( pici cica) aztán engem is jól összekarmolt.. Szerintetek megfertőződhettem??

2013. nov. 21. 06:31
 1/5 anonim ***** válasza:
Nem! A HIV csak embereket és bizonyos majomfajokat támad meg. A H betú azt jelenzi,hogy Human. Ha a macska véresre karmolta és rögtön utána téged is,akkor van rá esély,de a HIV vírus nagyon érzékeny és rövid időn belül elpusztul a cica körme alatt.
2013. nov. 21. 08:09
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/5 A kérdező kommentje:
De nem a macska volt fertőzött hanem az ember aki játszott a macskával. Aztán én is játszottam vele. és jól összekarmolt..
2014. jan. 11. 23:00
 3/5 anonim ***** válasza:
Én értem,te nem értetted meg,amit írtam. Ha a macska megkarmolta azt aki AIDS-es és a körme alá vér és ezzel HIV vírus került,a vírus nagyon hamar elpusztul,így nem fertőz meg téged vagy mást.
2014. jan. 12. 07:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/5 A kérdező kommentje:
remélem, hogy úgy van ahogy mondod, a jövőhéten remélem sikerül elmennem tesztre, majd megírom hogy mi lett.. egyébként már néhány hete érzem, hogy gyenge az immunrendszerem, de az lehet attól is, hogy antibiotikumot szedtem, meg a téli időszakban ténylegesen kevés zöldséget, gyümit fogyasztottam... meg mielőtt megjön amúgy is legyengülök.. na majd írok
2014. jan. 12. 19:47
 5/5 anonim ***** válasza:
OK!
2014. jan. 12. 20:43
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!