Kezdőoldal » Egészség » Immunrendszer, fertőzések » Első véradás után (dec.4)...

Első véradás után (dec.4) kaptam egy levelet, hogy nincs minden rendben a véremmel, elmentünk kideríteni hogy mi az, kiderült hogy HIV-re bizonytalan eredményt kaptak, és ismétlést kérnek MÁRCIUSBAN. (? )

Figyelt kérdés
Én ez alatt a 4 nap alatt a rosszullét keringet, közben végiggondoltam hogy nem csináltam olyat, mely során elkaphattam, nem feküdtem le még senkivel, tűvel nem szurkálom magam stb. tehát minden fertőzési módot elkerültem elvileg. Orvosom és családom is azt mondja - pontosabban reménykednek - hogy falsch eredmény. Én is nagyon, egyszerűen nem tudok belegondolni, hogy igaz legyen.. A véradáskor egy kicsit meg voltam fázva, remélhetőleg csak azt jelezte be a gép. Hangsúlyozták hogy nagyon érzékeny a gép szóval akármi lehet. Jövőhéten fogok elmenni egy anonim vizsgálatra, addig kaptam C vitamint.. 18 évesen, első véradáskor képzelhetitek.. A pokol napjait élem most, borzongok a végeredménytől :( Pontosan ilyenkor miket keresnek a vérben? fehérvérsejtszámot nézik, vagy ellenanyagot?
2014. jan. 13. 16:55
 1/7 anonim ***** válasza:

HIV-teszt

A HIV-teszt azt képes kimutatni, hogy valaki fertőzött-e a HIV-vírussal, tehát azzal a vírussal, ami megtámadja a szervezet immunrendszerét, és idővel szerzett immunhiányos állapotot, vagy közismertebb nevén AIDS-t okoz. Több különféle teszt létezik, amelyekkel meg lehet állapítani, hogy valaki hordozza-e a HIV-vírust. A legelőször kifejlesztett tesztet használjuk ma is a leggyakrabban a HIV-fertőzés első kimutatására: az általánosan elterjedt nevén ELISA- vagy EIA-teszt.


Az ELISA-tesztet általában a karon lévő vénából vett vérből készítik el. Maga a vérvétel némi kényelmetlenséggel jár. A legtöbb esetben nem különösebben fájdalmas, és a vérvétel maga egy percig sem tart.


Ha az ELISA-teszt negatív - tehát nem találnak antitesteket a vérben -, a tesztelés folyamata véget is ér. Ha azonban az ELISA-teszt pozitív eredményt mutat, akkor a laboratórium igyekszik meggyőződni arról, hogy ez nem „téves pozitív” eredmény-e. (Ugyanis a vérben található bizonyos molekulák néha téves pozitív eredményt okozhatnak.) Ezért először általában megismétlik az ELISA-tesztet. Ha ez is pozitív, akkor következik a Western blot-teszt. Ha az ELISA- és a Western blot-teszt eredménye egyaránt pozitív, akkor azt igazolt HIV-fertőzésnek tekinthetjük, és az eredményeket visszakapja az az intézmény, ahonnan a tesztet megrendelték.


Ha HIV-teszt céljából vettek tőled vért, akkor egy-két hétig is eltarthat, mire megkapod az eredményt. Ráadásul általában egyszerre több nemi úton terjedő betegség jelenlétét is tesztelik (leggyakrabban szifilisz és hepatitisz), ami esetleg tovább nyújthatja a várakozási időt. Ha úgy érzed, hogy nagyon sokat kell várnod az eredményre, az semmiképpen nem jelenti azt, hogy pozitív lennél, és emiatt tart tovább a laboratóriumban a tesztek elkészítése. Magyarországon kevés helyen található ilyen tesztek elvégzésére alkalmas laboratórium, ez is lehet a hosszabb várakozás oka.


Bármi legyen is a teszted eredménye, a kapott eredményeket mindenképpen bizalmasan kezelik. Jogod van tudni és megkérdezni az orvosoktól vagy a tesztet végző intézménytől, hogy pontosan mik az eredményeid, illetve hogy mi a következő lépés. A magyarországi HIV-gondozás rendszere megbízható és jól kiépített. Az eredmények bizalmas kezelése miatt nem kell aggódnod.

2014. jan. 13. 17:02
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/7 anonim ***** válasza:
Forrás: [link]
2014. jan. 13. 17:03
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/7 anonim ***** válasza:
Nyugi, ha nem voltál senkivel, nem kaptál vért és nem szúrtad magad más tűjével, akkor nem lehet HIV-ed. Kár izgulni.
2014. jan. 13. 17:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/7 anonim ***** válasza:

Ha szűz vagy, nem vagy drogos, nem kaptál vérátömlesztést és anyukád sem HIV-es (ha az lenne, akkor már rég bajod lenne:D), akkor mondhatni kizárt a fertőzés.

Valószínűleg ez esetben fals pozitív eredményről van szó. És azért kell ilyen sokat várni, hogy ami most bezavart, ne zavarjon be megint.

2014. jan. 13. 19:39
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/7 A kérdező kommentje:

Köszi mindenkinek a választ!

Orvosom is ezt mondja és én is így gondolom, nagyon reménykedek benne. De ha kétszer is hamis eredmény jön ki valami miatt akkor attól nyugodtan pozitívnak fognak nyilvánítani szerintem.. Nagyon reménykedek benne, 5 napja remegek az idegtől, alig alszok szóval nagyon kikészültem, ráadásul mindjárt felvi jelentkezés sok doga vizsga szóval idegileg totál kikészültem :(

2014. jan. 13. 20:13
 6/7 anonim ***** válasza:

Hello!


Elméletileg nincs semmi bajod. Szerintem csak fals eredményt kaptak. Kíváncsi vagyok a végére. Majd írd meg, hogy mi lett a vége!

2014. febr. 10. 18:16
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/7 A kérdező kommentje:
Voltam egy szűrésen (még nem a hivatalos márciusin), ott 0,00% nyomot találtak és Negatív lett szerencsére :D
2014. febr. 11. 17:08

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!